Bloglarla Tanıtım: Tebrikler İzmir

Zaman zaman diğer şehirlerin çeşitli uygulamalarını imrenerek paylaştığımıza rastlamışsınızdır. Bazı şehirleri tek tük paylaşırken İzmir’in çeşitli iyi uygulama örneklerini sık paylaştık.

EXPO çalışmaları için kazanamamalarına rağmen nasıl tanıttıklarını daha önce blogta paylaşmıştık.

Dünya Gurme Şehirler ağına dahil olduklarının haberini de yine blog’ta paylaşmıştık.

Bu kez yine bir iyi uygulama örneğini paylaşıyoruz.

İzmir Kültür ve Turizm Müdürlüğü İzmir’i yurtdışında bloggerlarla tanıtıyor.

İl Müdürlüğü  İzmir’e özel bir deneyim gezisi için Müzik konulu sosyal medya kampanyasında ödüllendirilen İsveçli blog yazarlarını Eylül ayında İzmir’de ağırlamış.

Stockholm Müşavirliği ve İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde Sony Music markası Filtr web sitesi üzerinden (müzik dinletme servisi veren popüler hizmeti) ve sosyal medya üzerinden duyurulan bir kampanya düzenlenmiş.

Kampanya sonucunda İsveç’in yüksek yaşam tarzı blog yazarı Caroline Sandström koçluğunda 11 kişilik blog yazarı ve sosyal medyada aktif katılımcılar seçilerek İzmir’de deneyim-gezisi için Citta Slow Yavaş Şehir unvanına sahip ilçesi Seferihisar’da bir hafta ağırlanmışlar.

Kazanan talihli konuklar, tatilleri boyunca tarihi ve kültürel zenginliklerimizi, sağlıklı yaşam konseptinde yerel beslenme alışkanlıklarını deneyimleyerek kendi elleriyle ‘Kabak çiçeği dolması, ‘Reyhanlı Salata’, Türk usulü hamur işlerini pişirmeyi öğrenmişler.

Ayrıca konuklar aktif yaşam için sörf, yoga, bisiklet turu vb. spor etkinliklerini geçekleştirerek, İzmir’in yaşanabilir huzurlu bir kent olgusunu hissetmeleri sağlanmış. Blogger’lar ayrıca  Efes örenyerini ve Meryem Ana Evi’ni de gezmişler.

Konuklar bu izlenimlerini de gerek fotoğraf gerekse kısa video kliplerle takipçi sayısı yüksek sosyal medya hesaplarında paylaşmışlar.

Umarız bu uygulama Antalya’yı Dünya’ya bütünleşik olarak tanıtmak için örnek model olarak kurulan Antalya Tanıtım A.Ş.’nin çalışmalarına da örnek teşkil eder…

Şehirleri stand’lar değil blogger’lar ve sosyal medya fenomenleri tanıtmaya başladı…

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir