Bu Yılbaşı Antalya Caddelerini AKTOB Işıklandırsın

Bugün yılbaşı aydınlatması/süslemesi ile ilgili iki haber okuduk. Haberleri okuduktan sonra aklımıza hem öneri hem de sitem geldi.
İlk haber;
Antalya’da yılbaşı döneminde AVM’lerin dışında hiçbir ışıklandırma ve süsleme olmayışı, turizm sektörünün tepkisini çektiği yönündeydi. AKTOB Başkanı Yusuf Hacısüleyman konuyla ilgili  “birçok ülkeden gelen misafirin yılbaşını burada geçirmesini arzu ediyoruz. Dolayısıyla bunu daha fazla yaşatmamız gerekiyor. 24 Aralık’tan itibaren 1 hafta Chrismas bayramı var ve yabancıların dini bayramı yılbaşı ile birleşiyor. Önemli bir tatil dönemi ve dünyadaki her destinasyon gibi biz de talibiz. O yüzden otellerde süslemeleri yapıyoruz. Ama şehir genelinde de esnaf, sokaklarda da bu tür süslemeler olduğunda insanlar daha mutlu oluyor”  açıklamasını yapmış. Çok da haklı…

Önerimiz:
Turizmciler, Antalya’nın yeni yıla karanlıkta değil, ışıl ışıl girmesi gerektiğini söylerken çok haklılar. Biz de turizmcileri haklı bulmakla birlikte bir öneride bulunmak istiyoruz. İki yıl önce Rixos Oteller Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince’nin dikkat çektiği bu soruna ilişkin, 2014 yılı yılbaşında Cumhuriyet Meydanı ve Kalekapısı Rixos Grubu tarafından ışıklandırılmış ve süslenmişti. Aynı dönemde ATSO ise Kapalıyol’u ışıklandırmıştı.

Bu yıl benzer ışıklandırma çalışmalarını Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) gerçekleştirsin. Antalya kent merkezi AKTOB sayesinde ışıl ışıl olsun. AKTOB Antalya caddelerine renk katsın…

vitrin3

İkinci haber;

Yılbaşı döneminde gelenekselleşen bir değer olan mağaza ve vitrin süslemek New York, Paris gibi alışverişin ve lüks tüketimin merkezi olarak anılabilecek şehirlerin alışveriş caddelerine de ruh katıyor. Büyük ve lüks markalar vitrinlerini ve mankenlerini yılbaşıyla buluşturuyor.

Google, sanal gerçeklikle lüks yaşamı ve ihtişamlı vitrinleri bu sokaklara gidemeyenlerin ayağına getirmiş. Aralarında Burberry, Bloomingdale’s, Macy’s, Michael Kors, Louis Vuitton gibi markaların yer aldığı Window Wonderland projesinde toplam 18 mağaza ve vitrin yer alıyor. Tarayıcı üzerinden imleç yardımıyla kontrol edilebilen Window Wonderland’i, Google View veya Google Cardboard aracılığıyla çevreleyici bir sanal dünyada da deneyimleyebiliyorsunuz.

Bir bu mağazaların vitrin düzenlemesine, ışıklandırmasına bakın bir de bizim mağazaların. Bu da sitemimiz olsun…

vitrin1

vitrin2

2 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir