Çallı Kavşağı halka sorulacak!

Avrupa’da, dünyanın bir çok önemli kentinde, şehre dair yapılacak önemli yatırımlar projelendirilirken halkın görüşü alınır, mini referandumlar yapılır. Bizim ülkemizde çok sık olmasa da güzel örnekler var. İstanbul’da şehir hatlarında çalışan vapurlar yenilenirken İstanbulular’ın fikri alınmıştı.

Antalya’da da Büyükşehir, Muratpaşa, Kepez belediyeleri son dönemde halkın görüşünü almaya başladı. Kepez Belediyesi’nin “Dokuma” çalışmaları hala tazeliğini koruyor. Bu tip çalışmaları kent sakinleri olarak destekliyoruz.

Son olarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Çallı Kavşağı’na yapılacak olan asma köprüyü ve Atatürk heykelinin konulacağı yeri Antalyalılara soracaklarını açıkladı.

Trafik yoğunluğunun en çok yaşandığı yerlerden biri olan Çallı Kavşağı’na asma köprü yapmak için çalışmalara başladıklarını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, kavşağa yapılacak asmalı köprüyü Antalyalılara soracaklarını belirtmiş. Türel başkan, Çallı Kavşağı’nda bulunan Atatürk Heykelinin nereye konulacağına da Antalyalıların karar vereceğini söylüyor. Hatta “Hemşerilerimiz eğer Atatürk Heykeli yerinde kalsın kavşak yapılmasın diye karar verirse o zaman da bu kararı uygularız” demiş ki, takdire şayan.

Halka ne zaman sorulacak, ne sonuç çıkacak merakla bekliyoruz.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir