Denizden gökyüzüne nefes kesen yarış

Tahtalı Run to Sky’da 18 ülkeden 618 sporcu denizden gökyüzüne yarışacak.

Denizden gökyüzüne 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı’nın çevresindeki parkurları ile Türkiye’nin ilk Skyrunning yarışı olan Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky için geri sayım başladı. Sekizinci yılında Corendon Airlines isim sponsorluğunda 13-15 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky yarışında; 4 farklı etapta, 18 ülkeden 618 sporcu finişi görmek için kıyasıya mücadele edecek.

Corendon Airlines ile birlikte T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Antalya Valiliği, T.C. Kemer Kaymakamlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Atletizm Federasyonu, Beydağları Sahil Milli Parkı ve Kemer Belediyesi tarafından desteklenen “Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky”ın co-sponsorları ise Olympos Teleferik, Kemer Barut Collection, Fraport TAV Antalya Havalimanı, Touristica, Züber, Viking Hotels, Shakespeare Coffee & Bistro, MEDIFIZ, Yörükoğlu, Yaşam Hastaneleri ve Ceysu olurken yarışın kurumsal partnerleri ise; Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV), Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB), Kemer İş Adamları Derneği (KEMİAD) olarak sıralanıyor. Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky, turizmin başkenti Antalya’nın gözde turizm merkezlerinden Kemer’in eşsiz doğasında denizden gökyüzüne düzenlenecek.

Yarış süresince Kemer Olbia Park’ta kurulan “Corendon Airlines Tahtalı Run to Sky” Expo alanı katılımcılara Corendon Airlines alanında düzenlenecek Corendon Airlines DJ Performansı, sürpriz hediyeler dolu Corendon Airlines Kağıt Uçak Yarışması gibi etkinliklerle bir festival coşkusu da yaşatacak.

Katılımcılar dört farklı yarışta kıyasıya mücadele edecek

“Zirveye Birlikte Koşalım” mottosu ile 13-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında sekizinci kez gerçekleştirilecek olan Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky yarışı, 18 ülkeden 618 sporcunun mücadelesine sahne olacak.

Dört farklı kategoride gerçekleştirilecek yarışların parkur mesafeleri ise şu şekilde olacak:

  • 113 K Tahtalı Ultra Sky
  • 65 K Berg Sky Race
  • 27 K Tahtalı Run to Sky
  • 12 K KemeRun

Tahtalı Ultra Sky (TUS) 113 K

Ultra Sky Dünya’da eşi benzeri bulunmayan heybetli görüntüsüyle 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı çevresinde koşulan ve zirvesine de adımlarımızın değdiği Türkiye’nin ilk 100 km üstü Skyrunning yarışıdır. Kemer ilçesinin eşsiz güzel dağ parkurları, yaylaları ve koylarının çevresinde koşulan Ultra Sky yarışı 113 K uzunluğunda ve 5450 metre irtifa kazanımına sahiptir.

Berg Sky Race (BSR) 65 K

Berg Sky Race Dünya’da eşi benzeri bulunmayan heybetli görüntüsüyle 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı çevresinde koşulan ve Tahtalı Dağı zirvesinde sona eren Avrupa ve Türkiye’nin en zorlu parkurlarından bir tanesidir. Kemer ilçesinin eşsiz güzel dağ parkurları, yaylaları ve koylarının çevresinde koşulan Berg Sky Race yarışı 65 K uzunluğunda ve 4300 metre irtifa kazanımına sahiptir.

Tahtalı Run to Sky (TRS) 27 K

Run to Sky Dünya’da eşi benzeri bulunmayan heybetli görüntüsüyle 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı zirvesine deniz kenarından koşulan Türkiye’nin ilk Skyrunning yarışıdır. Kemer ilçesine bağlı Çıralı kasabasında deniz seviyesinden başlayan yarış 27 K mesafe ve 2650 metre irtifa kazanımına sahiptir.

KemeRun (KMR) 12 K

KemeRun Kemer şehir merkezinden başlayarak Çalıştepe’ye doğru koşulan bir patika koşusudur. Kemer şehir merkezinin en güzel noktalarını koşarak keşfetme imkanına sahip bu parkur tüm sporcularımızın koşabileceği bir patika yarışıdır. Kemer şehir merkezinden başlayan yarış 12 km mesafe ve 400 metre irtifa kazanımına sahiptir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir