Gün Dayanışma Günü

Kahramanmaraş ilimizin Pazarcık ilçesi merkezli meydana gelen ve 10 ilde hissedilen depremde yaşamını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Antalya ve ilçelerinde hissedilen deprem sonrasında, bölgeye yardım için seferberlik başlatıldı.
Vatandailarımız, ayni yardımlarını AFAD aracılığı ile düzenli ve seri bir şekilde afet bölgelerine göndermek üzere;
– Antalya Spor Salonu (Meltem Mah.)
– Özgecan Aslan Gençlik Merkezi’ne (Kültür Mah. 3806 sk) ulaştırabilir.


Antalyaspor yönetimi de Başkan Aziz Çetin’in talimatıyla Antalyaspor Store’daki tüm kışlık ürünleri deprem bölgesine göndermek üzere harekete geçti.


Depremin yaralarını hep beraber sarmak ve deprem bölgesinde yürütülen çalışmalara destek olmak için;
“DEPREM” yazarak 1866’ya SMS (20TL) gönderebilir ya da hesap numaraları üzerinden bağışta bulunabilirsiniz.

ODA VE BORSALARDAN KAMPANYA

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve çevre illerde de ağır yıkıma neden olan deprem felaketinin ardından harekete geçen Antalya’daki oda ve borsalar ile Antalya Organize Sanayi Bölgesi, yardım kampanyası başlattı. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya Ticaret Borsası, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası, Kumluca Ticaret Borsası ile Antalya Organize Sanayi Bölgesi koordinasyonunda başlatılan kampanya kapsamında, deprem bölgesindeki vatandaşların acil ihtiyaçlarının karşılanması için yardım malzemeleri toplanacağı duyuruldu.

GÖNDERİLECEK MALZEMELER

ANFAŞ Antalya EXPO Center’da toplanarak afet bölgesine ulaştırılacak olan yardımlarda öncelikle kabul edilecek malzemeler belirlendi. Yardımda bulunmak isteyenler, eldiven, mont, bere, çocuk mont ve kışlık giysi, tüplü katalitik soba, yatak battaniye, powerbank, gıda kolisi, çocuk bezi, çocuk maması, hijyenik ped, temizlik ve hijyen malzemelerini ANFAŞ EXPO Center’a ulaştırabilecek. Yardımda ikinci el ve kullanılmış malzemenin kabul edilmeyeceği vurgulandı.

Kampanyaya destek vermek isteyenlerin “DEPREM” yazıp 1866’ya SMS göndererek ya da AFAD’ın resmi web sitesinde bulunan hesap numaralarına nakdi yardımda bulunabilecekleri kaydedildi.

Akdeniz Üniversitesi deprem bölgesine merhem olmaya çalışıyor

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili etkileyen depreme ilişkin Akdeniz Üniversitesi de teyakkuza geçti. Üniversitenin ilgili birimlerinin katılımıyla koordinasyon kurulu oluşturularak alınacak önlemler görüşüldü. Depremden etkilenen öğrencilerin ders kaydı ve tek ders sınavı gibi konularda mağduriyet yaşamamaları için gereken düzenlemeler Senato kararıyla yapıldı. Ayrıca deprem bölgesindeki tüm öğrenci ve personelin ihtiyaçlarını belirlemek için Deprem İhbar Formu oluşturuldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi afet bölgesinde

51 arama kurtarma aracı, 218 uzman personel, mobil aşevi, 5 kamyon gıda ve ihtiyaç malzemesi yola çıktı. Cam Piramit’te Afet Yardım Merkezi kuruldu. Yardım merkezi gece 24.00’e kadar yardımları kabul ediyor.

İlçelerdeki vatandaşların da ATASEM Kurs Merkezleri’ne yardımlarını ulaştırabileceği belirtildi.444 94 20 nolu hatta vatandaşlarımız ulaşabilir ve yardımlarını yapabilir. Buraya sağlık, hijyen, giyim, battaniye yardımı yapılabilir.

Antalya İtfaiyesi 30 kişilik arama kurtarma ekibi yola çıktı

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, 7.4 şiddetinde depremin meydana geldiği Kahramanmaraş’a tam donanımlı 30 kişilik uzman arama kurtarma ekibi gönderdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili etkileyen 7.4 şiddetindeki depremin ardından vatandaşların yardımına koştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ilk arama kurtarma ekibini afet bölgesine gönderdi.

6 araç ve 30 itfaiye erinden oluşan uzman arama kurtarma ekibi depremin hemen ardından Kahramanmaraş’a doğru yola çıktı. Elazığ ve İzmir depremlerinde de görev alan deneyimli ekip, enkaz altı görüntüleme, sismik ses dinleme, termal kamera gibi teçhizatlar ile kesici ve ayırıcı donanımlara sahip. Büyükşehir Belediyesi arama kurtarma ekibinin bölgede AFAD koordinasyonunda arama kurtarma çalışmalarına katılacağı bildirildi.

MOBİL AŞEVİ HAZIRLANIYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı da deprem bölgesine sosyal yardımlar için kolları sıvadı. Büyükşehir Belediyesi Mobil Aşevi, hazırlıkların tamamlanmasının ardından afet bölgesine hareket edecek. Battaniye ve diğer ihtiyaçlara yönelik yardımlarla ilgili hazırlıklar da sürüyor.

Konyaaltı’ndan deprem bölgesine yardım

Konyaaltı Belediyesi, Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi’nde meydana gelen ve yakın illerde de şiddetini gösteren 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından harekete geçti. Yola çıkan belediye ekipleri hem bölgedeki arama-kurtarma operasyonuna destek verecek hem de toplanan yardımları depremzedelere ulaştıracak.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesinde 7,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Konyaaltı Belediyesi Gaziantep, Sivas, Hatay, Şanlıurfa, Mersin, Samsun, Trabzon başta olmak üzere birçok kentte hissedilen depremde arama-kurtarma çalışmalarına destek vermek için sivil savunma ekiplerini deprem bölgesine gönderdi. Ekiplerin, bölgedeki kriz masası ile irtibata geçip ihtiyaç duyulan yerlere intikal edeceği bildirildi. Ayrıca Konyaaltı Belediyesi, deprem bölgesindeki vatandaşlar için yardım kampanyası başlattı. Vatandaşlar, yardım kampanyasına destek vermek için Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezine akın etti. Belediye ekipleri, gelen yardımları türüne göre ayırıp kolilere yerleştirdi. Kolilenen malzemeler belediye araçlarına yüklendi ve deprem bölgesindeki vatandaşlara ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Konyaaltı Belediyesinin yaptığı yardım duyurusuna göre, deprem bölgesindeki vatandaşlara ulaştırılacak yardım listesi şu şekilde: çadır, battaniye, polar, uyku tulumu, el feneri, powerbank, ısıtıcı, bebek bezi, kadın pedi, ıslak mendil, mont, bot, temiz kışlık kıyafet, atkı, bere, eldiven. Yardım etmek isteyen vatandaşların, yardım paketlerini Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezine götürebileceği belirtildi. Ayrıca vatandaşların detaylı bilgi için Halk Masa ile (02422455500) numaralı telefondan ulaşabileceği bildirildi.

Antalya’daki yaşadığınız bölgedeki belediyelerin kampanyalarına da destek olabilirsiniz.

 

 

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir