Don Kişot ve Pinokyo Antalya’da

“Tiyatro; insanı insana, insanı toprağına, insanı tarihine, insanı bugününe, insanı yarınına bağlayan bir güçtür.”

Bu sözler Antalya Devlet Tiyatrosu’nun davetiyelerinde yer alıyor. Sahiden siz hiç tiyatroya gittiniz mi. Biz daha önce blogumuzda Antalya’da sanat alanlarının yetersizliğinden, salonlarının çatısının aktığından yakındık. Ama tüm bu imkansızlılar içinde oyunlar oynanmaya, konserler verilmeye devam ediyor. Biz de her zaman sanatçıya, sanata destek olanların yanında yer almaya devam edeceğiz.

Antalya Devlet Tiyatrosu, Türkiye’nin en başarılı sanat topluluklarından biri. Zira Antalya sahnelerinde mütevazi oyunlarıyla alkış alan oyuncularını, zaman zaman televizyon dizilerinde ve filmlerde de görüyor ve gururlanıyoruz. Ama siz siz olun onları keşfetmek için televizyon dizilerini beklemeyin ve fırsat yaratıp ailecek tiyatroya gidin.

Sonbahar tiyatro için en güzel mevsimlerden biri. Antalya Devlet Tiyatrosu da, kasımda birbirinden güzel beş oyunla seyircinin karşısında.
Çocuklar için; Pinokyo, Don Kişot
Büyükler için; Yedi Kadın, Sırça Kümes, Küçük Adam Sana Ne Oldu.

HAYDİ HEP BİRLİKTE OYUNA…

Pinokyo
1, 20, 22 Kasım (saat 14.00)

Don Kişot
13, 15, 27, 29 Kasım (saat 14.00)

Yedi Kadın
2, 3, 4, 5, 16, 17, 18, 19 Kasım (saat 20.00)

Sırça Kümes
9, 10 11, 12 Kasım (saat 20.00)

Küçük Adam Sana Ne Oldu
23, 24, 25, 26, 30 Kasım (saat 20.00)

BİLET BİLGİLERİ
Büyüklere Oyunlarda
Tam Bilet: 8.00 TL
İndirimli Bilet: 5.00 TL
Toplu Satış (En az 40 Kişilik Gruplara) : 5.00 TL
Çocuk Oyunlarında
Bilet: 3.00 TL.

• Öğrencilere indirimli bilet üzerinden satış yapılır.
• Toplu satışlarda en az 40 kişilik gruplara indirimli bilet üzerinden satış yapılır.
• Yerleşik tiyatro sahnelerimizde temsil edilecek oyunlar ile yabancı ülkeden davet edilen oyunların festivallere katılması halinde, bilet fiyatları Genel Müdür onayı ile belirlenerek satışa sunulur.
• Yerleşik tiyatro müdürlükleri kendi aralarında turne yapmaları halinde, o il tiyatroları için belirlenen bilet fiyatları üzerinden satış yapılır,

Gaziler, Şehit ve Gazi Dul, Yetimleri, Özürlüler ve 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşları ile Aylık Bağlanması Hakkında Kanun kapsamındaki kişiler, oyunları ücret ödemeden izleyebilirler.

ÖNEMLİ
Bilet satışlarında kredi kartı geçerlidir.
Sahnelenen oyunlarımızın biletleri bütün gişelerimizden alınabilir.
Satılan bilet geri alınamaz ve değiştirilemez.

ÇALIŞMA SAATLERİ

Haşim İşcan Kültür Merkezi Gişesi
Muratpaşa Mah.Evliya Çelebi Cad.Eski Hal Kavşağı
Tel : 0 (242) 247 87 27

Salı 10.00 – 19.00
Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi 10.00 – 20.00
Pazar 10.00 – 17.00

Tophane Gişesi
Kışla Mah. Cumhuriyet Cad. Orduevi Karşısı
ANTALYA
Tel : 0 (242) 247 97 92

Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi 10.00 – 19.00
Pazar 10.00 – 17.00

Oyunlar hakkında kısa bilgi;

KÜÇÜK ADAM NE OLDU SANA?
2 perde – 2 saat
Yazan : HANS FALLADA
Yöneten : BARIŞ ERDENK

Savaşın, ikiyüzlülüğün, çıkar ilişkilerinin arasına sıkışıp kalan, bu sıkışmışlıkta aşkı ve mutluluğu arayan bir çift. Evliliğin pembe rengini tadamadan kendilerini hayat denen acı gerçeğin içinde bulan küçük insanlar. Pembeden siyaha dönmüş savaş ortamında tutunmaya çalışan küçük adam. Hayatta kalabilme adına yaşayan işveren-işçi ilişkileri ve beyaz gömlekli, kravatlı üç maymunu oynayan memurlar. Paran kadar adamsın gerçeği. Emekten söz edip, önünü kesip ceplerini dolduranların, yaratılan düzene koyun gibi boyun eğenlerin ve bu düzene karşı duranların, kaldırımdan atıldıktan sonra; gerçeği ve doğruyu bulan ezen ve ezilen sınıfın traji-komik hikayesi.

DON KİŞOT
1 perde -1 saat
Yazan : MIGUEL DE CERVANTES
Yöneten : EBRU KARA

İspanya’da bir köyün şatosunda güneş yükselmekte… Horozyo meşguldür, güneşi doğurması gerekmektedir.
Ah yaşlı Don Kişot, kitaplarıyla kendi dünyasında ne düşlere dalmıştır yine. Yeğeni Sinyorita, köyün papaz ve berberi Don Kişot’un bu durumundan endişelidir. Ancak kararını vermiştir Don Kişot; bu dünyada bir amacı olmalıdır ve prensesi çamaşırcı Dülsine için, ne gerekiyorsa dünyayı dize getirmelidir. Zorlu bir görev kendisini beklese de o azimle tüm kötülüklerin kaynağı büyücü Pispison’a karşı her an savaşmaya hazırdır. Her asil şovalye gibi yanında yardımcısı olması gerektiğinden, yanına Sanço Panza’yı da alarak yola koyulurlar.
Zorlu bir yolculuktur bu… Savaşılacak yel değirmenleri, kurtarılacak kürek mahkumları vardır. Neyse ki tüm bu yolculukta kendilerini gölge gibi takip edecek yeğen Senyorita, berber ve rahip vardır.

PİNOKYO
1 perde – 55 dakika
Yazan : CARLO COLLODI
Yöneten : AHMET AVKIRAN

Pinokyo, Marangoz Gepetto’nun tahtalardan yaptığı bir kukladır. Gepetto, Pinokyo’ya yürümeyi öğrettikten sonra olanlar olur… Pinokyo okula giderken başına inanılmaz maceralar gelir. Babasını kaybeden Pinokyo, uzun bir süre sonra babasını bulur ve sevimli ateşböceği sayesinde artık bir insan olarak hayatına devam eder.
Not: 04 – 12 yaş izleyiciler içindir.

YEDİ KADIN
2 perde – 2 saat
Yazan : BARBARA SCHOTTENFELD
Yöneten : Y. MURAT SARI

Michelle Bennet’in yöneticiliğini yaptığı kişisel gelişim kursuna, yaşları birbirinden farklı 6 kadın katılır. Kursun amacı, kadınlara haklarını aramayı, haklarını çiğnetmemeyi öğretmektir. Kursun süresi 6 seansla sınırlıdır ve sadece çarşamba akşamları yapılacaktır. İlk seansta herkes biraz tedirgin olsa da zamanla hava yumuşar ve bu yedi kadın arasında gizli saklı hiçbir şey kalmaz…
Cevaplanması gereken bir tek soru vardır: Haftaya çarşamba ne yapacaklar?

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir