Düden Park’taki “Konuşan Banklar”ı kim susturdu?

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2013 yılında Lara Falezleri üzerindeki Düden Park’ta güzel bir çalışma yapıldı. Şiir Adası olarak adlandırılan bölgeye, Can Yücel, Nazım Hikmet, Behçet Necatigil, Cahit Sıtkı Tarancı ve Gülten Akın’nın da aralarında olduğu ünlü şairlerin yaşam öykülerinin ve şiirlerinin yer aldığı banklar kondu.

Antalya’nın en güzel yerinde, denizi seyrederken oturduğunuz banklarda harika şiirler dinliyorsunuz düşünsenize. Bundan daha güzel bir şey olabilir mi?

Yolumuz geçtiğimiz gün Düden Park’a düştü. Banklarda oturup biraz dinlenelim dedik ama banklardan ses çıkmıyordu. Sağa sola bakınınca kablolarının koptuğunu anladık.

Şayet “Konuşan Banklar” doğal nedenlerle susmadıysa, kötü niyetli kişiler tarafından susturuldu!

Malum son günlerde hava koşulları kötü.

Dileriz kötü hava koşulları nedeniyle arızalanmıştır.

Antalya’da belediyeler çok güzel çalışmalar yapılıyor. Yapılıyor yapılmasına da bir süre sonra bu çalışmalar kaderine terk ediliyor. Ya bir sonraki belediye tarafından görmezden geliniyor ya da belediye bürokratları takipçisi olmuyor. Oysa parti ayrımı gözetilmeden halkın beğendiği, kamu yararı olan bu hizmetlerin devam etmesi gerekmez mi?

Ümit ederiz Antalya Büyükşehir Belediyesi, “Konuşan Banklar”ın gerekli bakımını yaptırarak en kısa sürede yeniden hizmete sokar.

1 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir