Dünyanın en güzel şehrini koşarak keşfetmeye hazır mısın?

Konyaaltı Belediyesi, “Dünyanın en güzel şehrini koşarak keşfetmeye hazır mısın?” sloganıyla Antalya’da ilk kez 5 farklı parkurdan oluşan Konyaaltı Belediyesi Antalya Ultra Maratonu düzenliyor. 1 Mayıs’ta gerçekleşecek maratona bin sporcunun katılması bekleniyor.

Konyaaltı Belediyesi, bu yıl ilk kez düzenleyeceği Konyaaltı Belediyesi Antalya Ultra Maratonu ile yerli ve yabancı sporcuları Antalya’da buluşturacak. ‘Dünya’nın en güzel şehrini koşarak keşfetmeye hazır mısın?’ sloganıyla, 5 kilometre (5K), 12 kilometre (12K), 28 kilometre(28K), 54 kilometre (54K) ve 118 kilometre (118K) olmak üzere 5 farklı parkurdan oluşacak Konyaaltı Belediyesi Antalya Ultra Maratonu ile sporcular, Antalya’nın eşsiz güzellikleri arasında spor yapma imkanı bulacak.

24 SAATLİK 118 KİLOMETRELİK KOŞU

5K Konyaaltı Parkuru, 12K Deniz Parkuru, 28K Göynük Parkuru, 54K Toros Parkuru ve 118K Antalya Ultra etaplarından oluşan Konyaaltı Belediyesi Antalya Ultra Maratonu’nda sporseverler, dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nde bir araya gelecek. Antalya Ultra Maratonu’na bu yıl bin sporcunun  katılması bekleniyor. 24 saat sürecek 118K Antalya Ultra Parkuru’nun yanı sıra bu etkinlikte sporu ve koşmayı sevdirmek amacıyla 5K ve 12K gibi kısa parkurlar da yer alıyor.

MADALYALAR OTİZMLİ BİREYLERDEN

Konyaaltı Belediyesi Antalya Ultra Maratonu’nda sosyal farkındalık sağlamak amacıyla otizmli bireylerin el emeğiyle yaptığı madalyalar sporculara verilecek. Sosyal sorumluluk projesiyle otizmli bireylere dikkat çekilmesi amaçlanıyor.

DÜNYA BİLSİN İSTİYORUZ

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Konyaaltı Belediyesi olarak ilk kez düzenleyecekleri Antalya Ultra Maraton’un Antalya’nın koşu turizmine önemli bir katkı sağlayacağını söyledi. Başkan Semih Esen, turizmin 12 aya yaygınlaştırılması adına bu tür sportif etkinliklerin önemli olduğunu kaydetti. Başkan Esen, “Konyaaltı Belediyesi Antalya Ultra Maratonu ile Antalya’nın doğal güzellikleri sporcularımızla buluşacak. Turizmin çeşitlendirilmesi adına böyle etkinliklerimizi önemsiyoruz. Antalya’da ilk kez düzenlenecek ultra maratonu bir marka haline getirerek, Türkiye’de ve dünyada adını duyuran bir yarış haline getirmek istiyoruz” dedi.

KAYITLAR DEVAM EDİYOR

1 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşecek Konyaaltı Belediyesi Antalya Ultra Maratonu programı ise şöyle; 118K: Konyaaltı Belediyesi önünden start alacak. 54K: Kemer Göynük’te saat 06:00’da, 28K: Kemer Göynük’te saat 07:00’de startı verilecek. 5K: Konyaaltı Belediyesi önünden saat 21:30’da, 12K: Konyaaltı Belediyesi önünden saat 21:40’da start yapılacak.

Ödül töreni ise 2 Mayıs Pazar günü saat 23:00’de Konyaaltı Belediyesi önünde gerçekleştirilecek. Maratona katılmak isteyenlerin www.antalyaultra.org adresinden kayıt yaptırmaları gerekiyor.

 

 

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir