Dünyanın Tiyatrosu 10 gün Antalya’da

Antalya kültür – sanat yaşamının önemli halkalarından biri olan Uluslararası Antalya Tiyatro Festivali, bu yıl dördüncü kez perdelerini açıyor.

17 Mayıs’ta Cumhuriyet Meydanı’nda Kore Ulusal Tiyatrosu’nun “Davul Gösterisi” ile başlayacak festival, 27 Mayıs’ta İspanya Kulunka Tiyatrosu’nun temsili ile sona erecek. Festival’de açılış dışında tüm temsiller Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde olacak.

Dünyanın önemli tiyatro gruplarının geldiği festivalde bu yıl, Türkiye’den İstanbul, Ankara, Adana Devlet Tiyatroları ile Almanya Dortmund Tiyatrosu, Kazakistan Karaganda Kazak Dram Tiyatrosu, Romanya Marın Sorescu Ulusal Tiyatrosu, İspanya Kulunka Tiyatrosu sahne alacak.

Meraklısı için bir hatırlatma yapalım. İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun bu yıl Afife Jale ve Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri’nden 6 ödül toplamış, bundan sonraki tiyatro ödüllerine de aday olan “Sessizlik”, tiyatro eleştirmenleri tarafından yılın oyunu seçilen “Cesaret Ana ve Çocukları” festival kapsamında Antalya’da seyirciyle buluşacak.

Festivalin evsahibi konumundaki Antalya Devlet Tiyatrosu’nun ise, uluslar arası bir etkinlikte temsilinin olmamasını yadırgadığımızı belirtelim.

Biletler tükenmeden 345 0 345, 247 87 27, 247 97 92 no’lu telefonlardan rezervasyon yaptırabilir, www.mybilet.com‘dan biletlerinizi satın alabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için www.antalyadt.gov.tr ‘yi tıklayınız..

İyi seyirler.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir