EXPO 2016 Antalya’nın Sponsorları!

EXPO2016 Antalya görkemli bir törenle açıldı. Dünyanın en önemli etkinliklerinden biri. “EXPO 2016 Antalya” Google’da en çok aranan kelimelerinden biri oldu. Açılış sırasında atılan tweetler sayesinde TT oldu.

Havai fişek gösterileri şahaneydi. Türk Yıldızları’nın gösterileri göğsümüzü kabarttı.

Henüz eksikleri var. Açılmayan bahçeler, bitmeyen bölümler, açmayan çiçekler, yeşillikler var. Bir iki ay sonra bir cennet bahçesine dönüşeceği kesin.

Ancak aklımıza takılan, gözümüze çarpan birkaç hususu paylaşmak ve yanıt almak istiyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin en yüksek bütçeli organizasyonlarından biri olan EXPO 2016’nın sponsorları nasıl seçildi bilen var mı?

Antalya’nın yeni sembolü olacağı iddia edilen ve Sayın Cumhurbaşkanımızın Hadrianus Kapısı’ndan (Üç Kapılar) esinlenilerek yapıldığını belirttiği EXPO Kulesi’nin adı neden Turkcell Kule?

Bu konuda bir ihale açıldığını hiç duymadık. Turkcell’e kaç yıllığına hangi paraya isim hakkı satıldığını merak ediyoruz.

Yine EXPO’nun en önemli bölümlerinden Çocuk Adası’nın önüne Konyalı “Torku” firmasının adı konmuş. Fark ettiniz mi “Torku Çocuk Adası” olmuş.

Niye bir Antalya firmasının adı verilmedi. İhale yapıldığını duymadık!

Bilim Merkezi, Osmanlı Bahçesi gibi bölümlerin önünde henüz firma ismi görmedik. Yakında görürsek şaşırmayacağız.

Bu arada ziyaretçi sayısı ile birlikte sosyal medyada eleştirilerin dozu da artmaya başladı.

En çok şikayet edilen konuların başında “otopark ücreti” geliyor. EXPO’ya otomobilinizle giderseniz 10 TL otopark ücreti ödemek zorundasınız. Ya da tramvayın bitmesini bekleyeceksiniz.

Otoparkı İzmirli bir firmanın işletmesi de cabası!

EXPO 2016 Antalya’yı ziyaret edecekseniz sürprizlere açık olun.

1 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir