Fraport TAV Antalyaspor’un Alman Yıldızı Podolski, Antalya’nın Tanıtım Elçisi Oldu!

Antalyaspor’un yıldız futbolcusu Lukas Podolski Antalya’nın tanıtım elçisi oldu. Patara’da çekimleri yapılan tanıtım videosunun basın lansmanına katılan Podolski;” Bu projede yer aldım çünkü bir şeyi seversem yaparım. Bu projeyi de sevdim ve içinde yer aldım. Almanya, İspanya gibi farklı ülke insanlarına buranın sadece bu stadyumdan ve otellerden ibaret olmadığını, aileleriyle birlikte yürüyüş yapabilecekleri, bisiklet ya da arabayla gezebilecekleri Patara gibi farklı pek çok güzel mekanının olduğunu göstermek istiyorum” dedi.

Seher Özen Karadeniz

Günler hatta haftalar öncesinden ATAV’ın Antalya’nın tanıtımı için Podolski ile çalışacağını öğrenmiş, her iki tarafın hesaplarını yakından takip etmeye başlamıştık. Patara’da çekimleri yapılan tanıtım videosunun önce fotoğraf karelerini gördük. ardından tanıtım videosundan kısa bir bölüm izledik. Dün de nihayet Podolski’nin gönüllü olarak rol aldığı tanıtım videosunun tamamını Fraport TAV Antalyaspor  stadyumunda tüm katkı sunan taraflarla birlikte izledik, beğendik. Videonun Podolski tarafından seslendirilmiş olması, filme ayrıca sıcak ve samimi bir hava katmış.

Fraport TAV Antalyaspor ve Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) iş birliğinde düzenlenen organizasyon ile Antalyaspor’un Alman yıldız futbolcusu Lukas Podolski’nin rol aldığı ve Patara’da çekilen tanıtım videosunun lansmanına;  ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, Fraport TAV Antalyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Melih Beken, Lukas Podolski, Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürü Deniz Varol ve Patara Kazı Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık katıldı.

Seher Özen – Podolski

“Dünyanın Bu Güzellikleri Görmesi Lazım”

Toplantının başından itibaren mütevazı tavırlarıyla dikkat çeken Podolski, bir soru üzerine; “Niye bu projede yer aldığımı sordunuz. Bir şeyi seversem yaparım. Bu projeyi de sevdim ve içinde yer aldım. Antalya çok güzel bir şehir, bu projeye başlamadan önce, sadece Patara değil neredeyse pek çok yerini gezip gördüm. Sadece dünyaya değil Türkiye’de yaşayanlara da buranın ne kadar güzel bir yer olduğunu göstermelisiniz. Bu videoda yer alma amacım da Almanya, İspanya gibi farklı ülke insanlarına buranın ne kadar güzel bir yer olduğunu, sadece bu stadyumdan ve otellerden ibaret olmadığını, aileleriyle birlikte yürüyüş yapabilecekleri, bisiklet ya da arabayla gezebilecekleri Patara gibi farklı pek çok mekanın olduğunu olduğu  göstermek olacak” dedi.  Antalya’nın tanıtımıyla ilgili videonun devamının da geleceğini kaydeden Podolski, Antalya’nın bu güzelliklerinin yurtdışında tanıtılmasının önemine dikkat çekerek; “Tanıtım kolay değil. Türkiye’nin ve Antalya’nın bu güzellikleri görmesi yetmez. Tüm dünyanın görmesi lazım. Benim arkadaşlarıma anlatmamla tanıtım olmaz. Görsel videolarla yapılması lazım. Proje bu nedenle çok uygun. Antalya’nın güzelliklerinin videoyla dünyaya anlatılması lazım” dedi.

Lukas Podolski ile Antalya’nın Tanıtım Çalışmaları Devam Edecek

Toplantıda konuşan ATAV Başkanı Gül Ege, futbol üzerinden bir kentin tanıtımın yapılmasına en güzel örneğinin Barselona olduğunu hatırlatarak, Antalya’nın tanıtımı için de tüm dünyada Podolski’nin, futbolun ve tarihin hayran kitlesini bir araya getirmek amacıyla bir tanıtım filmi çektiklerini belirtti. Gül; “Podolski tarihi, kültürü ve Antalya’yı çok seviyor. Sosyal medya sayfasında gönüllü olarak milyonlara Antalya’yı tanıtıyordu. Birlikte ilk adımı Patara’dan yaptık. Pandemi ortamında Patara çekimimiz gerçekleşti. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tema yılı dolayısıyla ilk tanıtım videosu yapıldı. Proje ile Podolski ile videolarımız devam edecek. Antalya’nın farklı noktalarından birlikte tanıtım videoları çekeceğiz” diye konuştu.

ATAV ile işbirliği içinde Antalya’nın tarihi, kültürel yerlerini ve Türkiye’yi tanıtmak istediklerini kaydeden Fraport TAV Antalyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Melih Beken ise şunları söyledi: “Antalya sadece sahil, güneş, otel değil. Tarihi yerlerin, doğal güzelliklerin olduğu bir şehri göstermek istiyoruz. Bunun için Antalyaspor markasını kullanmak ve onunla birlikte markamızı öne çıkarmak istiyoruz. Lukas ile tanıtım videosu serinin ilk çekimini, 2020 Patara Yılı olması nedeniyle Patara’da başlattık. Lukas’a teşekkür ederim. Kendisi dünya yıldızı ama çok içten. Eşi ile projemize destek verdi. Devamında da yıldız ve milli futbolcularımızla farklı projede farklı yerlerde çekimlerimiz olacak.”

“Seni Pataralı ve Gerçek Antalyalı Olarak Kabul Ediyoruz”

Patara Kazı Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık da Antalya’nın tarihi öneme sahip yerlerinin tanıtımının futbol ve yıldız oyuncu Podolski ile çekilen videolarla yapılmasının çok güzel bir örnek olduğunu dile getirirken çalışmanın ilk durağının Patara olmasından da ayrı bir memnuniyet duyduğunu ifade etti. Konuşmasında Podolski’ye seslenen Prof. Dr. Işık, “Lukas sen artık Pataralısın, tarih seni Patara’nın adıyla da yazacak. Likya’nın başkentinin dünyada tanınması için destek verdin. Biz seni Pataralı ve gerçek Antalyalı olarak kabul ediyoruz. Patara senin elinde tuttuğun çay kadar sana ait” dedi.

Podolski Sosyal Medya Hesabından Antalya’yı Tanıtıyor

Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürü Deniz Varol da deniz, kum tarih, doğa, doğa sporları gibi organizasyonların tamamının profesyonel seviyede sunulduğu için turistlerin Antalya’yı, Türkiye’yi tercih ettiğini vurguladı. Podolski’nin sosyal medya hesaplarındaki Antalya görselleri ile paylaşımlarından yola çıkarak tanıtım videosu çekmeye karar verdiklerini anlatan Varol, dünyanın her yerine güzel videolarla ulaşıp, kentin tanıtımını amaçladıklarını söyledi.

“Türkiye Benim İkinci Vatanım”

Toplantıda gösterimi yapılan tanıtım videosunda Patara’da antik kent ve sahilde yürüyüş yapan Podolski’nin Fraport TAV Antalyaspor formasıyla top sektirmesi, sahilde gün batımında ata binmesi görüntüleri yer alıyor. Konuşmasında Türkiye’de geçirdiği süre içinde farklı dostluklar ve arkadaşlıklar kurduğunu da hatırlatarak “Türkiye benim ikinci vatanım” diyen Podolski, lansmanın ardından saha içindeki rahat tavırları, keyifle top sektirerek hayranlarıyla verdiği samimi pozlarla adeta bu sözünü tesciller gibiydi.

Tanıtım videosunun tamamının sosyal medya hesapları ile Kültür ve Turizm Bakanlığı sitesinden yayınlanacağını belirten ATAV Başkanı Ege, kentin tanıtımını yapmak için sanal dünyayı etkin bir şekilde kullanmayı hedeflediklerini söyledi.

Pandemi koşullarında gerçekleştirilen toplantıda, maske ve mesafe kurallarına uyulurken maskeler sadece fotoğraf çekimi sırasında çıkarıldı. Bir ara mesafe kuralına uymadığımı fark edip hemen ön sıradaki boş koltuğa geçiverdim.

Filmi izlemek için;

 

 

 

1 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir