Giysi Kumbaraları ve Komşularımız

Evdeki fazlalıklar konusunda daha önce blog’ta çeşitli paylaşımlarda bulunmuştuk. Genel kanaatimiz bu işi bizim belediyeler gerçekten hakkıyla yapıyorlar.

Kış aylarında evdeki giymediğimiz ve kullanmadığımız eşyaları değerlendirmek üzere Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni aramıştık. Belirttikleri gün ve saatte kapımıza kadar gelerek paketleri almışlardı. Çok memnun olmuştuk.

2 ay önce Muratpaşa Belediyesi  mahallemize “Giysi Kumbaraları” yerleştirdi. Artık giysi konusunda evde biriktirmeye ya da belediye ekiplerini kapımıza kadar gelmeleri için aramaya gerek yok. Çok güzel bir çalışma olmuş. Ancak bizim evin çevresinde kumbarası sayısını biraz abartmışlar. Güzergahları ve sayılarını tekrar gözden geçirmelerini tavsiye ederiz. Sonuçta çöp konteynırı kadar kullanılan bir kumbara değil.

Geçen hafta yolumuz Konyaaltı’na düştü orada da aynı kumbaraları gördük. Muratpaşa ve Konyaaltı Belediyelerini bu uygulamalarından dolayı tebrik ederiz.

Ancak bazı komşularımız henüz bu kumbaraların üzerindeki yazıları okuyup anlayacak seviyeye ne yazık ki gelememişler. İlk kumbaraları gördüğümüzde hem sevinmiş hem de tedirgin olmuştuk. Yakında çöpe dönmezler inşallah diyerek…

Ne yazık ki vaziyet o tedirginliğimizi haklı çıkartmaya başladı. Umarız layıkıyla kullanmaya özen gösterir çöpe çevirmeye çalışanları da uyarmayı ihmal etmeyiz.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir