Hasan Ünal’ı Alkışlıyoruz

Hürriyet gazetesi Akdeniz ekinde, Grow Fide Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ünal’ın Antalya’da bir ilke imza atarak Myra-Andriake kazılarının sponsorluğunu üstlendiğini öğrendik. Ankara’dan gelen resmi heyet 1962’de Myra’nın yerini göstererek devletin envanterine girmesini sağlayan işadamı Hasan Ünal, ören yerindeki antik tiyatronun ayağa kaldırılması için maddi destek olmaya karar verdi.

Deneyimli gazeteci Hamit Seçil’e röportaj veren, Antalya tarım sektörünün ‘Hasan Ağabeyi’ işadamı Hasan Ünal, Demre’deki arkeolojik araştırma ve kazılara destek olmaya karar verdi.  Gençliğinden bu yana en büyük hayalinin bir gün Myra’nın tekrar ayağa kalkması olduğunu belirten Ünal, bir zamanlar içinde domates yetiştirilen tiyatronun eski görkemine yeniden kavuşması için her şeyi yapacağını söylüyor.

Ünal, “Tiyatronun ayağa kalkması için her şeyi yapacağız. Çünkü birçok taş kırılmış. Kırılan taşlarla artık o yapıyı ayağa kaldırmak mümkün değil. Üç büyük deprem geçirmiş Myra. Kırılan taşların yerine yine Demre taşı kullanarak, modern teknoloji yardımıyla tiyatro eski haline getirilecek. Myra kazılarını yürüten ekip üç yılda tiyatroyu ayağa kaldırmayı planlıyor” dedi.

Antalya tarım sektörünün duayeni değerli büyümüz Hasan Ünal’a Antalya halkı adına bu girişiminden dolayı sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Bu girişimin, Antalya’da faaliyet gösteren tüm firmalara da örnek olmasını diliyoruz. İnanıyoruz ki, Antalya’nın kültürel ve doğal varlıklarını ayağa kaldıracak ‘Babayiğit’ler fazlasıyla var bu şehirde.

1 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir