“HAYALET BİNA” Tıraşlanıp Hizmete Girecek Miş!

Antalya, Vali Alaattin Yüksel’den sonra hakikaten çok çalışkan bir vali daha kazandı. Vali Dr. Ahmet Altıparmak. Arı gibi, bir saniye boş durmuyor. Akademisyen kimliği de olduğu için; hızlı, pratik, akılcı çözümler üretiyor. Klasik devlet yöneticisinden farklı bir portre çiziyor. Muğla’dan geldiği için bir turizm kentinin nasıl yönetilmesi gerektiği konusunda zaten pratiği var.

Sayın Valimiz, Tünektepe’de düzenlediği basın toplantısında 1 yıllık görev süresinin değerlendirirken, Antalya kamuoyunun “Hayalet Bina” adını taktığı, kolonları patlayan, uzun süredir kentin göbeğinde “Ucube” gibi duran eski Özel İdare Binası ile ilgili de bilgi vermiş.

Valimiz, “Özel İdare Binası hayalet değil hayallerimi süsleyen bina. Özel İdare binasını, yanında ve önünde başka binalar olmasa yıkardık. Etrafı kapalı olduğu için yıkmayı düşünmüyoruz. Yıksak yenisini yapamayız. Binada güçlendirme yaparak, 4 katını ve dış ağırlığı tıraşlayıp, dış cephe giydirmesiyle yeniden kullanmak istiyoruz” diye konuşmuş.

Yıldız Teknik Üniversite’nden gelen ekibin binanın 45 metre derinine inerek çalışma yaptığını kaydederek, “Her hangi bir sorunla karşılaşılmadı. Binanın güçlendirildikten sonra kullanılmasını hedefliyoruz. İl Genel Meclisi burada hizmet verebilir. Valiliğin bazı birimleri de buraya taşınabilir. Hükümet Konağı zaten yetersiz halde. Bu binadan faydalanabiliriz. Elde edilecek gelirde hizmet üretmede kullanılır. Özel İdare’nin ilin büyüklüğüne göre geliri az. Yeni gelir kaynaklarına ihtiyaç var” demiş.

Bu açıklamadan anladığımız “Ucube” bina, tıraşlanıp yeniden hizmete sokulacak.

Bu binada çalışma yürekliliğini gösterecek personele “üstün cesaret madalyası” verilmesini öneriyoruz.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir