Enerjimiz Dostlarımız İçin

CK Enerji Akdeniz Elektrik’in, 2017 yılında HAYTAP ile yaptığı işbirliği sonucu hayata geçirdiği ‘Enerjimiz Dostlarımız İçin Projesi’ kapsamında Antalya, Burdur ve Isparta’da sahipsiz, yardıma muhtaç, hasta ve kötü muamele gören 117 sokak hayvanı tedavi edildi. Darp ve ateşli silahla ağır bir şekilde saldırıya uğramış olarak bulunan ve tedavisi üstlenilen melez sokak köpeği Tokyo, umut veren onlarca örnekten sadece biri oldu. Eski sağlığına kavuşan Tokyo, yeni ailesi ile yeni bir hayata başladı.

Doğa ve hayvan dostu bir şirket olan CK Enerji Akdeniz Elektrik’in, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) işbirliği ile Ağustos 2017’de başlattığı ‘Enerjimiz Dostlarımız İçin’ Projesi, 117 sokak hayvanını yeniden yaşama döndürdü. HAYTAP’a gelen ihbarlardan hareket ederek Antalya, Burdur ve Isparta’da bulunan sahipsiz, yardıma muhtaç, hasta ve kötü muamele gören çok sayıda sokak hayvanının bakım ve tedavi masraflarını üstlenen CK Enerji Akdeniz Elektrik, her ay onlarca hayvanın tedavi ve bakımının yanı sıra sahiplendirilmesine de destek oldu.

60 KÖPEK, 56 KEDİ VE 1 ŞAHİN TEDAVİ EDİLDİ CK Enerji Akdeniz Elektrik ve HAYTAP işbirliği ile bugüne kadar yeniden yaşama bağlanan 117 sokak hayvanın 60’ını köpek, 56’sını kediler oluştururken 1 tane de şahinin tedavisi gerçekleştirildi. Haziran-temmuz aylarında hayata yeniden merhaba diyenler arasında yer alan sokak hayvanlarının öykülerinden bazıları ise şöyle: VAKA 1: Kaza sonucu sağ arka bacağı kırılan tekir cinsi sokak kedisi ampute edilerek tedavi edildi ve sahiplendirilerek taburcu oldu. VAKA 2: Darp ve ateşli silah yaralanması sonucu ağız ve burun kısmında geniş kemik ve yumuşak dokusu kaybı oluşan melez sokak köpeği kemik çimentosu dolgu yöntemi ile tedavi edilerek sağlığına kavuştu. Tokyo adı verilen köpek sahiplendirilerek taburcu edildi.  VAKA 3: Darp sonucu çenesi yerinden çıkmış ve kilitlenmiş vaziyette bulunan sokak köpeği tedavi edilerek sağlığına kavuştu ve sahiplendirildi.

50 SOKAK HAYVANI SAHİPLENDİRİLDİ

Sosyal sorumluluk bilinci ile sokak hayvanları konusunda farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini dile getiren CK Enerji Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli, “Enerjimiz Dostlarımız İçin Projesi kapsamında yardıma ihtiyaç duyan sokak hayvanlarımızın tüm bakım ve tedavileri HAYTAP işbirliği ve gözetimindeki uzman veterinerler tarafından yapılıyor. İyileşen, sağlığına kavuşanlar doğal yaşama yeniden kazandırılıyor. Bakım yetisi olan duyarlı bireyler tarafından sahiplenilmesi konusunda da HAYTAP ile yine birlikte hareket ediyoruz. Bugüne kadar tedavisi tamamlanan 117 sokak hayvanından 50’si sahiplendirildi ve yeni aileleri ile yaşamaya başladı” dedi.

AKDENİZ İNSANIN DUYARLILIĞI BİZE GÜÇ VERİYOR

“Müşterilerine ve çevresine saygılı, değer yaratan bir marka olmak en öncelikli konularımız arasında” diyen Değerli, “Bu sırada en büyük desteğimiz ise yine CK Enerji Akdeniz Elektrik çalışanları. Şirket çalışanlarımızın kurduğu Gönüllülük Kulübü ile birlikte hayvan dostu bir kampüs ortaya çıktı. Bizimle ortak çevreyi paylaşan hayvan dostlarımızın beslenme, bakım ve rutin sağlık kontrollerini yaptırıyoruz. Akdeniz insanının çevre ve hayvan hakları konusundaki duyarlılığı bize güç veriyor” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir