Her maçını deplasmanda oynayan takım; ANTALYASPOR

Traji-komik bir durum ama gerçek; Antalyaspor her maçını deplasmanda oynayan dünya üzerindeki belki de tek futbol takımı. Antalya gibi taşı toprağı altın bir kentin Süper Lig’deki temsilcisi stadyumu olmadığı için, maçlarını bir otelin stadında oynuyor. Antalyalılar her hafta deplasmana gider gibi, Mardan Stadı’na maç izlemeye gidiyor.

Binbir eziyet gidenlerin yalancısıyız, aslında Mardan Stadı, mevcut Atatürk Stadı’ndan hatta belkide ligdeki bir çok takımın stadından daha konforlu. Ama ne çare sonuçta bir otelin stadı, Antalyaspor’un değil.

Ve görünen o ki, Antalyaspor’un ve taraftarların çilesi daha uzun süre devam edecek gibi gözüküyor. Çünkü Antalya’da yerel yöneticiler ve STK’lar arasındaki çekişme, bu kentin Meclis’teki temsilcilerinin ve Hükümet’in de seyirci olması nedeniyle kağıt üzerindeki projeler hayalden öte geçmiyor.

Antalya’nın Meclis’te Abdurrahman Arıcı gibi Türk futbolunda söz sahibi bir milletvekili var. Mevlüt Çavuşoğlu gibi Avrupa Parlamenterler Meclisi Başkanı bir vekili var. Mehmet Ali Şahin gibi Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı yapan bir vekili var. (Yeri gelmişken, Mehmet Ali Şahin’in memleketi Karabük’e yaptırılan stadyumun açılışına gitmesini yadırgadığımızı belirtmek isteriz.)

Gazetelerde her gün demeçler havada uçuşuyor. Antalya’nın her gün farklı bir yerine yapılacak stadyum ve arena projelerinden söz ediliyor. 10 bin kişilik bir stadyum Döşemealtı’na, 30 bin kişilik bir stadyum Dokuma arazisine, 25 bin kişilik bir arena Pınarlı’ya yapılıyor.

Antalyaspor bu sezonu düşme potasının biraz üstünde bitirecek gibi görünüyor. Dünya çapında bir kentin takımı ligde daha üst sıralarda olmalı. Her sene Avrupa kupalarında mücadele etmeli.

Bu arada Antalya’ya devre arasında çoğunluğu Avrupa ve Rusya’dan bin 500’e yakın takımın kampa geldiği de unutulmamalı. Stadyum eksikliği ses getirecek bir turnuva yapılmasını da engelliyor. Stadın olmayınca, Barselona ve Chelsea gibi takımların Antalya’ya gelmesi de rüyadan öteye gitmiyor.

Bu arada stadın yolunu bulamayanlar için antalyasporum.com dan güzel bir çalışma… Antalya’da Antalyaspor maçı izlemek için mutlaka yanınızda bu haritayı bulundurun…

Antalya’da stada gitmek için harita lazım…

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir