Hıdırellez coşkusu

Muratpaşa Belediyesi’nin doğanının uyanışının müjdecisi Hıdırellez kutlamaları, Cumartesi akşamı Yenikapı’da başladı Pazarın ilk ışıklarıyla birlikte Kaleiçi’nden hareket eden teknelerle dileklerin denize bırakılmasıyla sona erdi.

Yenikapı’da kutlamalar Yenikapı Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin de katılarıyla Şükrü Solmaz Parkı’nda saat 18.00’de başladı. Yenikapı’daki Hıdırellez coşkusu Antalya’yı biraraya getirdi. Şükrü Solmaz Parkı kutlamalar için hınca hınç doldu.

Sevinci Arttırıyorsunuz

Kutlamaların açılışında konuşan Başkan Uysal, “Gönül gönle, can cana, hep beraber mutlu bir hayatımız var. Sorunlarımız olabilir ama onları da çözmekte kararlıyız” dedi. Muratpaşa’da Türkiye’ye örnek gösterilecek cadde ve sokak yenileme, park çalışmalarını gerçekleştirdiklerini, ayrıca 21 bin muhtaç insana Muratpaşa’nın yardım elinin ulaştığını ve yıl içinde 12 festival organize ettiklerini belirten Başkan Uysal, “Ama insan sizlerin arasında kendisi 4 kat daha enerjik hissediyor. Şehrimizin enerjisini, sevgisini, saygısını, coşkusunu artırıyorsunuz. Hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Uysal, konuşmasının sonunda Dernek Başkanı Battal Erdoğan’a teşekkür ederken kutlamalar sevilen yerel sanatçı İzmirli Necati’nin sahne almasıyla gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Çevreci Dilekler Akdeniz’in Maviliğinde

Muratpaşa Belediyesi’nin Hıdırellez kutlaması, Pazar günün ilk ışıklarıyla birlikte, geceden gül ağacına asılan, toprağa gömülen Hıdırellez dileklerinin Akdeniz’in maviliklerine bırakılmasıyla sürdü. Başkan Uysal ve eşi Ümran Uysal da erken saatlerde Kaleiçi Yat Limanı’na geldi, komşularıyla birlikte buradan demir alan yatlara bindi. Yatta komşularıyla sohbet eden Başkan Uysal, dileğini Akdeniz’e bıraktı. 6 tekne ile yaklaşık 600 kişi katıldığı etkinlikte dilekler, suda çözülen ve herhangi bir kirliliğe yol açmayan kağıtlara yazıldı.

Üç Fidanı Andı

Başkan Uysal, daha sonra 46 yıl önce bugün ‘Tam bağımsız Türkiye’ dedikleri için idam edilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ı, Üç Fidan Parkı’ndaki anıtlarını ziyaret ederek andı

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir