İf İstanbul Film Festivali Antalya’da

Türkiye’nin önemli film festivallerinden biri olan ve bu yıl 12. gerçekleştirilen !f  İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali Alakır Vadisi’ne destek için bu yıl ikinci kez Antalya’da düzenlenecek. beş filmin gösterime gireceği festivalin geliri Alakır’ın dava giderlerine aktarılacak.

Kürce HES için verilen yürütmeyi durdurma kararının 2 aya yakın süredir uygulanmadığı Alakır Vadisi’nde 4’ü tamamlanmış, 4’ü yapım aşamasında 8 HES’e karşı Alakır Nehri Kardeşliği’nin mücadelesine destek için festival filmleri Antalya’da izleyici ile buluşacak.

22-24 Şubat tarihleri arasındaki festival kapsamında N’sin kafe ve Emre Birecik Sanat Atelyesi’nde toplam 5 film gösterimi yapılacak.

Program şöyle;

22 Şubat Cuma
Saat 19.00 Savaş Cadısı

23 Şubat Cumartesi
Saat 13.00 Anlattığımız Hikayeler, Saat 15.30 Biz Birliğiz: Hacktivist’lerin Hikayesi

24 Şubat Pazar
Saat 13.00’de Benim Çocuğum, Saat 15.30’da Öldürme Eylemi

Festivalde film gösterimlerinden elde edilecek tüm gelir, bölgedeki HES’lere karşı Alakır Nehri Kardeşliği’nce yürütülen hukuki mücadeleleri kapsamındaki mahkeme masrafları için kullanılacak. Film gösterim bedeli 10 lira belirlenen festival kapsamında katılımcılar, internet üzerinden yönetmenlerle konuşma fırsatı da bulabilecekler.

Bu haftasonu’nu hem bağımsız film izlemek hem de Alakır’a destek olmak için kaçırılmayacak bir etkinlik olarak değerlendirebilirsiniz…

1 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir