İsyan 07

Gçen hafta içinde ulusal iki spor gazetesini okuyanlar Antalya’dan bir ilanla karşılaştılar… Doğrusu biz ilanı gazetede değil sosyal medyada gördük… Çok da hoşumuza gitti…

Kısa bir süre içinde de imza.la internet sitesinde “İsyan07” başlıklı online imza kampanyasına şahit olduk…

Kulüp yetkilileri dikkate alırlar ya da almazlar onu bilemiyoruz ama artık Antalyaspor’un kimi zaman yöneticiler tarafından “3-5 çocuk” olarak kimi zaman “Mardanda yanlız bırakmayan cefakar taraftarı” olarak nitelendirilen taraftarı artık çok farklı bir anlayışa sahip.

Küçümsenemeyecek kadar aklı başında…

Belki eskisi gibi taraftarın sayısı yine az ama tesir ve etki gücü eskisinden çok daha güçlü…

Umarız yöneticiler taraftarın sesine kulak verir ve bu tepkiler için “3-5 bedavacı” gibi tehlikeli ve asılsız tanımlamalar yapmazlar.

Biz de tepkisini bu yollarla dile getiren Büyük Antalyaspor taraftarını tebrik ediyoruz…


Taraftarın gazetelerden yaptığı çağrı şöyle;

Antalyaspor yönetim kurulunun 2012-13 sezonuna ait açıklamış olduğu kombine fiyatlarını öğrenmiş bulunmaktayız.2008 senesinde göreve gelen yönetim kurulu, mali konularda kulübümüzü her sene daha yukarıya taşırken taraftarla olan ikili ilişkiler ve sportif başarılarda maalesef aynı başarıyı gösterememektedir. 2 senelik Mardan çilesini yaşayan Antalyaspor taraftarıyla kulübün arasına açıklanan kombine fiyatlarıyla duvar örülmüştür. Şehirde kaybolmaya yüz tutmuş Antalyasporluluk bilincini ve bunu genç nesillere aktarmanın yolu taraftarları tribüne çekmektir. Antalyaspor yönetimi taraftarını üzerek ve karşısına alarak beklenen kombine fiyatlarının üstüne 300 TL artış yaparak ekstradan yaklaşık 500 bin TL’lik bir rakam kazanmayı amaçlamaktadır. Oysa ki süper Lig’de bir galiyete 740 bin TL verilmektedir. Antalyaspor taraftarı dolu tribünler önünde bu takıma defalarca maç kazandırmıştır ve kazandırmaya devam edecektir.

Hesap basittir. Antalyaspor yönetimi eğer sportif başarı ve klübe gelir elde etmek istiyorsa taraftarının sesini duyup yaptıkları hatadan geri dönmelidir. Antalyaspor taraftarı olarak işte bu yüzden,bugün itibari ile yönetimin fiyat politikasını protesto etmek amacıyla kombine almama kararı almış bulunmaktayız. Tepkimiz çığ gibi büyüyecektir.

740 bin TL (3 puan karşılığı) > 500 bin TL

Ferman padişahınsa TRİBÜNLER bizimdir…”

Görseller http://07harfli.blogspot.com ‘dan alınmıştır.

1 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir