İzmir’in Tanıtımında Güç Birliği

Blog’ta geçtiğimiz yıllarda bir çok konuda İzmir’den örnekler paylaşmıştık.Benzer projelerde etkin çözümleri onlardan örneklemiştik.

Bu sefer yine bir benzer proje için İzmir’i örnek almamız gerektiği karşımıza çıkıyor.

Malum bu yıl çok zor geçiyor. Tanıtım her fırsatta dile getirilen bir çare. Bunun için Antalya‘nın belediyeleri, Odaları, Borsaları, STK’Ları AYRI AYRI projeler geliştirip, AYRI AYRI bütçelerle, AYRI AYRI emeklerle AYRI AYRI Uyguluyorlar.

İzmir ise ayrı ayrı kurumların BİRARAYA geldiği bir kampanya ile BİRARAYA getirilen bir bütçe ile  “İzmir’e Doyamazsın” kampanyasını başlattı. Üstelik İzmir’in kenti bütünleşik olarak tanıtmak amacıyla kurulumuş bir Tanıtım A.Ş.’si de yok…

İzmir  kent turizminde etkin bir hamle için yerli turistleri çekmek amacıyla İzmir Turizm ve Tanıtma Vakfı (İZTAV) çatısı altında güç birliği oluşturmuş. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZTAV’ın Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Yaşanacak kent İzmir’in tüm güzelliklerini bir kez daha hatırlatırken, ülke ekonomisine katkıda bulunacağımıza inanıyoruz. Ayrıca İzmir sadece bu organizasyon süresince değil, tüm yıl boyunca tatil planlayanlar için her keseye uygun alternatiflere sahip bir kentimiz. Kampanya için bu yıl yaklaşık 7-8 milyon liralık bir bütçe ayırdık. İZTAV yurt içinde tanıtım yapıyor. Önümüzdeki yıldan itibaren hem yurt içi hem de yurt dışı tanıtımlara devam edeceğiz” diye konuştu. Kurban Bayramı’nda 9 gün tatile gitmeyi düşünenleri, son anda karar verenleri, kalkışma nedeniyle iznini iptal etmek durumunda kalan tüm vatandaşları İzmir’e davet eden Başkan Aziz Kocaoğlu, kampanyanın özellikle bu yıl daha çok yerli turiste yönelik olduğunu ve her turizmcinin kendisine göre belli promosyonlar yaptığını söyledi.

Darısı bize İnşallah…

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir