Japon Yapmış

İnternette dolaşırken ilginç bir resim ile karşılaşınca yine içimiz cız etti…

Antalya’nın hayalet binası olarak adlandırılan Özel İdare binası için yıkılsın mı? kat sayısı mı azaltılsın? traşlansın mı? tartışmaları süredursun Japonlar yine yapmışlar…

Japonya’da karayolları müdürlüğü, otoyolun önünde bulunan 16 katlı binanın 4’üncü ve 8’inci katlarını kiralayıp, içinden yol geçirmiş. Resimle ilgili bilgiler şöyle devam ediyor;

Ülkenin Osaka kentinde yüksek katlı binaların çokluğu, yol yapım mühendislerini ilginç bir yola itti. Mühendisler, bir otoban yolunu 16 katlı Gate Tower binasının ortasından geçirdi.

Binanın 4 ile 8’inci katları arasını para karşılığı kiralayan karayolları, bu bölümlere aynı güzergâha çıkan 3 farklı yol inşa etti. Yolların, özel kaplamaları sayesinde binaya hiçbir teması olmuyor.

Bu nedenle 4 ve 8’inci katları arasında asansör bile çalışmayan bina, araçların geçişi sırasında en ufak bir ses veya titreme bile yaşamıyor.

Altlarından otobanın geçmesine bir hayli alışan bina sakinleri, Gate Tower’ın ismini “Arıkovanı” olarak değiştirdi. Buna gerekçe binanın yoğun bir trafiğe ev sahipliği yapması gösteriliyor.

Bazen yıkmak yapmaktan daha zor oluyormuş anlaşılan. Biz yıkamıyoruz ama Japon yapıyor…

3 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir