Kaleiçi Tabelasını Seçiyor!


Kaleiçi ile ilgili Antalya medyasında farklı bir haber ilgimizi çekti… Kaleiçi’nde uygulanacak yönlendirme tabelaları yarışma ile tasarlanmış. Haber şöyle devam ediyor;

“Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi ve Mimarlar Odası Antalya Şubesi’nin ortaklaşa düzenlediği Kaleiçi Yönlendirme Tabelaları Ulusal Tasarım Yarışması’nın sonuçları basın toplantısıyla açıklandı.

 

Mimarlar Odası Antalya Şubesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Mimarlar Odası Antalya Şubesi Osman Aydın ve jüri üyeleri katıldı.

Yarışmanın jüri üyelerinden Himmet Öcal, yarışmaya 12 projenin başvurduğunu belirterek, birincilik ödülünü grafik tasarımcısı Evrim Gürel Suveydan’ın, ikincilik ödülünü şehir plancısı Nazım Özer’in, üçüncülük ödülünü ise mimar Onur Eroğuz ve mimar Mustafa Yurttaş’ın paylaştığını açıkladı. Himmet Öcal, “Yarışmada birinci olan arkadaşımıza 5 bin, ikinci olan arkadaşımıza 3 bin, üçüncülük ödülünü alan yarışmacıya da 2 bin TL verilecek. 5 yarışmacının da çalışmaları mansiyon aldı. Bu arkadaşlarımız da biner lira ödül alacak” dedi.

Toplantıya katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, yarışmaya katılanlara teşekkür etti. Kaleiçi Yönergesi hazırladıklarını hatırlatan Akaydın, Büyükşehir Belediyesi’nin Kaleiçi için sorumluluğunun bilincinde olduğunu kaydetti. Akaydın, “Kaleiçi’ni disipline etmek için önemli çalışmalar yapıyoruz. Yarışmada elde edilen tasarımların uygulanması konusunda vereceğimiz kararı halkımızla paylaşacağız” dedi.”

Sonunda İstanbul’un otobüsü, vapuru, taksisi İstanbullu’nun fikri ve oyu ile belirlendiği yönündeki hayıflanmalarımıza yönelik ilk Antalya uygulaması Kaleiçi’nin tabelaları olacak gibi. Umarız Antalyalı’ya sorarak Antalya’lının seçimi uygulanır…

Ayrıca Kaleiçi için tabeladan da olsa Büyükşehir Belediyesi’nin bir şeyler yapmaya başladığını görmek ilerleyen günler için umut olsun mu?

2 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir