Kaleiçi’nin Çeşmelerinden Portakal Suyu Akar Mı?

Kaleiçi çeşmelerinden portakal suyu akmalı…

Fullantalya olarak Kaleiçi’ndeki çeşmelerin onarılarak hizmete açılması fikrini daha önceki bir yazımızda dile getirmiş ve Ahi Yusuf Külliyesi’nin duvarındaki Sema Yazar Çeşmesi ile Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin bitişiğindeki Hüseyin Ak Çeşmesi’nin onarılarak, hizmete açılması konusunu kamuoyunun dikkatine sunmuştuk.

Şimdi bu konuyu bir adım daha ileri taşıyarak bu çeşmelerden hiç olmazsa sıcak yaz aylarında portakal, limonata ve nar suları akmasını öneriyoruz. Bazıları tarafından “tuhaf” karşılanabilecek bu öneri hiç de zor görünmüyor. Antalya’da veya ulusal çaptaki meyve suyu üreten firmaların sponsorluklarında yapılabilecek bu proje, yazın bölgeyi gezen yerli ve yabancı misafirlere serinleme imkânı tanıyabilir. Bu vesileyle sponsor firmalar kendilerini tanıtırken, turistlerde tarihi çeşmelerin başında hem serinleme hem de fotoğraf çekme imkanı sunabilir.

Bu çılgın olmayan ama mütevazı fikir bölge için artı bir değer doğurur mu? Bunu Büyükşehir Belediyesi değerlendirir mi? Takdirlerine sunuyoruz.

“Önce bir su aksında sonra portakal suyu düşünülsün” dediğinizi de duyar gibiyiz…

2 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir