Kaleiçi’nin Çöp Arabaları!

Antalya’nın en popüler gezinti, eğlence ve dinlenme yeri kuşkusuz tarihi Kaleiçi semti. Her gün sadece Antalyalılar değil, dünyanın dört bir yanından kente gelen misafirlerimizin de akın ettiği bir bölge.

Başta trafik, gürültü, çöp, asayiş vb. pek çok şikayetin geldiği Kaleiçi’nde geçtiğimiz aylarda Antalya Valiliği’nin öncülüğünde bir dizi önlemler alındı ve daha medeni bir yer haline geldi.

Özellikle azalan araç sayısı ve trafik Kaleiçi müdavimlerinin alkışını aldı. Keşke araç trafiği tamamen bitse.

Konumuz Kaleiçi’nin çöp arabaları.

Kaleiçi’nde çöpler günün en güzel ve ziyaretçilerin en yoğun olduğu saatlerde toplanıyor.

Akşam üzeri 19.00-20.00 saatlerinde Hesapçı Sokak’ta bir kafede oturmuş arkadaşlarımızla sohbet ederken, ara sokaktan çıkan Muratpaşa Belediyesi’ne ait çöp arabası neredeyse bize sürtünerek geçip gitti.

Önce gözlerimize inanamadık… Bir defalık bir uygulamadır dedik. Antalya gibi turistik bir kentte, turizmin cazibe merkezi bir bölgede, çöp arabası günün en hareketli saatlerinde kalabalığın arasına dalacak.

Pek ihtimal vermedik.

Ama öyle değilmiş.

Bir değil, iki değil, üç değil, baktık ki uygulama rutin bir uygulama her gün böyle, yazmaya karar verdik.

Bu durumdan işletmeciler ve çalışanları da son derece rahatsız.

Kaleiçi’nin bu fotoğrafını Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın dikkatine sunuyoruz. Sayın Başkan, Kaleiçi’ni tanıtmak için yurt içinde ve yurt dışında fuarlara gidiyorsunuz (Son olarak Moskova’da gördük.) Bir sürü masraf ediyorsunuz. Ama sanıyoruz bu durumdan haberdar değilsiniz.

İşletmecilerle konuşularak bir çözüm üretilebilir… Çöpler işletmelerle kurulacak dialog sonrası, ziyaretçilerin daha az olduğu saatlerde toplanabilir.

Umarız bu zamansız çöp toplama uygulaması bir an önce düzeltilir.

2 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir