Kasım Ayında Antalya’da Yapılacaklar Listesi

Dünyaca ünlü sanatçıları ve grupları Antalya’da buluşturan, Antalya Piyano Festivali, muhteşem bir programla Kasım ayında başlıyor.

Şehirde müzik var!

13’üncü yılında “Şehirde Müzik Var” sloganıyla yola çıkan festival, renkli ve dopdolu içeriği ile dikkat çekiyor.

Sanat yönetmenliğini Fazıl Say’ın yaptığı festival, Volkswagen ana sponsorluğunda 16 Kasım – 08 Aralık tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek. Efsane caz sanatçısı Chick Corea bu yıl festivalin sürpriz isimlerinden. Her gecesiyle izleyiciye ayrı bir tat sunacak olan festivalde, sahnedeki konserlerin yanı sıra halk konserleri ve öğrenciler ile sanatçıları bir araya getiren atölye çalışmaları da yer alıyor. “Şehirde Müzik Var” sloganı ile festival, 13’üncü yaşında da sanatseverlere unutulmaz bir müzik şöleni yaşatacak.

Festival açılışında Say’ın “Mezopotamya“ Senfonisi

Festivalin bu yıl ki açılış konserlerinde ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say’ın “Bugüne kadar yazdığım en iyi eser“ olarak nitelediği ve 2012 yılında bestelediği, “Mezopotamya“ başlıklı ikinci senfonisi seslendirilecek. Şaşırtıcı yeniliklerle dolu olan eser “Ovada iki çocuk”, “Dicle”, “Ölüm kültürü üzerine”, “Melodram”, “Ay”, “Güneş”, “Kurşun”, “Fırat”, “Savaş üzerine”, “Mezopotamya Türküsü” başlıklı on farklı bölümden oluşuyor. 130 kişilik dev bir orkestra için kurgulanan senfonide Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nı şef Gürer Aykal yönetecek. Antalya’da ilk kez yorumlanacak eserde solist Carolina Eyck Theremin isimli elektronik çalgısı ile Mezopotamya’daki bir meleği canlandıracak. Bas Blok Flütü ile Çağatay Akyol ve Bas Flütü ile de Bülent Evcil orkestraya eşlik edecek. Say’ın güçlü performansıyla gerçekleşecek açılış konserleri 16 Kasım Cuma ve 17 Kasım Cumartesi günü saat 20:00’de Antalya Kültür Merkezi’nde izlenebilir.

Sahne genç yeteneklerin…

Türkiye’deki birçok sanatçıyı yetiştiren ve 2006 yılında hayata veda eden piyanist Kâmuran Gündemir anısına her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Genç Yetenekler“ konseri, bu yıl da başarılı gençleri ağırlamaya devam ediyor. Bu senenin solistleri Cem Esen, Can Çakmur, Victor Maslov ve Merve Akyıldız. Genç piyanistlerin performanslarını sergileyeceği konser 18 Kasım Pazar günü saat 14:30’da Antalya Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleşecek.

Andante Gecesi’nde “Midori & Özgür Aydın“

Klasik müzik dergisi ‘Andante’ adına yapılan gecede, ülkemizi yurtdışında başarıyla temsil eden piyanist Özgür Aydın ve dünyaca ünlü Japon keman sanatçısı Midori Gato birlikte sahne alacak. 2009 yılından bu yana dünyanın farklı şehirlerinde sahne alan ikili için New York Times gazetesinin ünlü müzik eleştirmeni Vivien Schweitzer “İkilinin sahnedeki uyumu izlemeye değer.“ yorumunu yapıyor. 20 Kasım Salı günü saat 20:00’de Antalya Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek “Andante Gecesi”’nde ikili, çok özel bir repertuvar sunacak.

Sıra dışı “Diabelli” yorumuyla “Andreas Staier”

Alman piyanist Andreas Staier bu yıl festivalde sahne alacak bir diğer isim. Dünyanın önde gelen orkestralarıyla birlikte solist olarak sahne alan Staier, konser gecesinde izleyicilere özel bir repertuvar sunacak. Sanatçı, Beethoven’ın Viyanalı müzik yayıncısı ve besteci Anton Diabelli’nin bir valsi üzerine yazdığı Diabelli Çeşitlemeleri’ni seslendirecek. Beethoven’ın son dönem eserlerinden olan ve çeşitleme tekniğinin en kusursuz örneklerinden sayılan 33 Çeşitleme’nin seslendirileceği konser, 22 Kasım Perşembe günü saat 20:00’de Antalya Kültür Merkezi’nde izlenebilir.

İspanyol aşk şarkılarının tutkulu sesi “Buika”

Festivalin bu yıl ki sürprizlerinden biri de İspanyol aşk şarkılarının tutkulu sesi Buika… “En mi Peil” albümü ile tüm dünyada büyük beğeni toplayan Buika Antalya’da ilk kez festival kapsamında hayranlarıyla buluşacak. Flamenko ile cazı bir araya getiren, flamenkoyu farklı boyutlara taşıyarak dünya müziğine yepyeni bir tarz kazandıran Buika, sahnedeki enerjisi ile de seyirciyi adeta büyülüyor. 24 Kasım Cumartesi günü saat 20:00’de Antalya Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek konserde İspanyol şarkıcıya dünyaca ünlü piyanist Ivan Melon (piyano), Antonio Cuenca (kontrabas) ve Ramon Porrina (vurmalılar) eşlik edecek. Seal ve Nelly Furtado gibi dünyaca ünlü pop yıldızları ile yaptığı düetlerle de dünya listelerine giren Buika, gecede yönetmen Pedro Almadovar’ın filmlerinde yer alan enfes şarkılarını da seslendirecek.

Piyanonun zarif kraliçesi Gülsin Onay

Dünyaca ünlü Türk piyanist Gülsin Onay bu yıl festivalin en önemli konukları arasında yer alıyor. Hocası Ahmed Adnan Saygun’un dünya çapında en güçlü yorumcusu olarak kabul edilen Onay, önemli orkestralar eşliğinde sayısız ülkede bestecinin eserlerini seslendirdi. Özellikle romantik dönem bestecilerinin eserlerindeki usta yorumuyla tanınan sanatçı bu konserde Saygun ve Beethoven’ın eserlerinin yanı sıra 20. yüzyılın en önemli bestecilerinden biri olan ve bu yıl 150. doğum yılı kutlanan Fransız besteci Claude Debussy‘nin eserlerini de yorumlayacak. Kaçırılmaması gereken bu konser 26 Kasım Pazartesi günü saat 20:00’de Antalya Kültür Merkezi’nde izlenebilir.

Cazın efsanesi ismi Chick Corea ‘Trio’su ile festivalde…

Caz müziğin yaşayan efsanesi Chick Corea, festivalin en heyecanlı gecelerinden birine imza atacak. 18 Grammy ödülü olan Amerikalı besteci ve piyanist Chick Corea festival kapsamında trio’suyla birlikte ilk kez konser verecek. Gecede piyanosuyla etkileyici bir şov sunacak olan efsane sanatçıyla birlikte iki ünlü isim daha sahne alacak: basda kendi kuşağının en üstün yeteneklerinden biri olarak kabul edilen ve Sting, Pat Metheny, McCoy Tyner gibi ünlü isimlere eşlik eden Christian McBride ve vurmalılarda, Herbie Hancock, Bob Dylan, Joni Mitchell ve The Wayne Shorter Quartet ile çalışan sıradışı yetenek Brian Blade. Muhteşem performansları ile izleyicilere unutulmaz bir caz gecesi yaşatacak olan Chick Corea Trio’nun heyecanla beklenen konseri 28 Kasım Çarşamba günü saat 20:00’de Antalya Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Atlantik’in öbür yanından “Tzimon Barto“ geliyor

Amerikalı piyanist Tzimon Barto, çok özel bir repertuvar ile sanatseverlerin karşısında olacak. Güçlü yorumu ve sahne performansı ile beğeni toplayan piyanist, Atlantik’in diğer yakasından festivale konuk oluyor. New York Filarmoni, Chicago Senfoni ve Houston Senfoni gibi birçok uluslararası orkestra ile birlikte konserler veren Barto, özellikle Chopin, Schumann ve Gershwin yorumlarıyla dikkat çekiyor. Tzimon Barto konseri 30 Kasım Cuma günü saat 20:00’de Antalya Kültür Merkezi’nde izlenebilir.

Brad Mehldau Trio ile “caz”a doyacaksınız

Dünyanın farklı sahnelerinde verdiği konserlerin yanı sıra Stanley Kubrick’in efsane filmi “Eyes Wide Shut” gibi birçok film müziğinde de ismini sıkça gördüğümüz ünlü piyanist Brad Mehldau da, triosuyla birlikte festivale konuk olan isimler arasında yer alıyor. 2 Aralık Pazar günü saat 20:00’de Antalya Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek bu keyifli caz gecesinde Mehldau’ya Larry Grenadier (bas) ve Jeff Ballard (vurmalılar) eşlik edecek.

Yunan piyanist Anastasios Pappas da festivalde…

New York basınının “Enstrümanıyla akıllarda kalan gerçek bir müzisyen” olarak yorumladığı Yunan piyanist Anastasios Pappas festivalde izleyicilere unutulmaz bir gece yaşatacak. Pappas 4 Aralık Salı günü saat 20:00’de Antalya Kültür Merkezi’nde gerçekleştireceği resitalde, Modest Musorgski, Arjantinli besteci Alberto Ginastera ve Franz Liszt’in eserlerinin yanı sıra Fazıl Say’ın “Kara Toprak” başlıklı eserini de yorumlayacak.

Baltıklardan “Gidon Kremer Trio” rüzgarı

Festival sona yaklaşırken sahne alacak gruplardan biri de “Gidon Kremer Trio” olacak. Letonyalı ünlü keman sanatçısı ve orkestra şefi Gidon Kremer, Gürcü piyanist Khatia Buniatishvili ve Litvanyalı viyolonsel sanatçısı Giedre Dirvanauskaite‘den oluşan grup farklı tarzları ve yorumlarıyla dikkat çekiyor. “Gidon Kremer Trio” konserde, Franck ve Çaykovski’nin eserlerinin yanı sıra Gidon Kremer’in geçtiğimiz yıl kaybettiği annesi Marianne Kremer’in anısına yazılan ve Kovacs Tickmayer’in Monteverdi’nin aynı isimli aryasından uyarladığı Lasciatemi Morire isimli eserini de seslendirecek. Konser 6 Aralık Perşembe Günü saat 20:00’de Antalya Kültür Merkezi’nde izlenebilir.

Festival Kapanışı “Spivakov ve Moskova Virtüözleri” ile…

Festivalin son konserinde ise gelenek yine bozulmuyor. Sanat kalitesi ile iddialı bir isme sahip olan ve dünyanın en önemli toplulukları arasında gösterilen Moskova Virtüözleri bu yıl da festival kapanışını gerçekleştirecek. Aynı zamanda festivalin daimi orkestrası olan topluluğu, yine güçlü bir isim olan şef Vladimir Spivakov yönetecek. Geceye solist olarak piyanist Philipp Kopachevsky, flütçü Julia Schasnovich, viyolonselci Dmirtry Prokofiev ve saksafoncu Matvey Sherling katılacak. Sanatseverlere müziğin farklı renklerini sunan festivalin kapanış konseri 8 Aralık Cumartesi günü saat 20.00’de Antalya Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Halk Konserleri ve Workshop‘lar

Halk konserleri devam ediyor
13’üncü yılında “Şehirde Müzik Var” sloganıyla yola çıkan festivalin yelpazesi bu yıl daha da genişledi. Ücretsiz halk konserleriyle Antalya’nın farklı noktalarında sanatseverlerle buluşan festival, bu yıl ilçelere kadar uzanan bir programla hazırlandı. Programda Antalya Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konserlerin yanı sıra ücretsiz olarak düzenlenecek üç halk konseri de yer alıyor. Konserlerden ilki festivalin sanat yönetmeni olan Fazıl Say konseri. Say, 18 Kasım’da Alanya’da izleyicilerle buluşacak. Piyanonun zarif kraliçesi Gülsin Onay 23 Kasım’da Kepez’de, Yunan piyanist Anastasios Pappas ise 5 Aralık’ta Akdeniz Üniversitesi’nde bir konser verecek. Şehrin uzak bölgelerinde yaşayan ve konserlere gelme şansı olmayanlar, dopdolu bir programa sahip bu üç konserle festivali takip etme şansı yakalayacak.

Sanatçılar festival boyunca öğrencilerle

Festival bu yıl da sanatçıları ve öğrencileri farklı atölye çalışmaları ile bir araya getirmeye devam ediyor. Kalitesi kadar atölye çalışmalarıyla da eğitim alanında güç kazanan festivalde, bu yıl çalışmalar daha da arttırıldı. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen sanatçıların gerçekleştireceği atölye çalışmalarında, öğrenciler sanatçılarla çalışma olanağı yakalayacak. Festival boyunca devam edecek olan atölye çalışmaları Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Antalya Koleji ve ATSO Güzel Sanatlar Lisesi’nde gerçekleşecek.

Biletler 01 Kasım’dan itibaren Biletix’te satışta

16 Kasım-08 Aralık tarihleri arasında Antalya Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek 13. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin biletleri yurtiçinde ve yurtdışında, 01 Kasım’dan itibaren Biletix’te satışta olacak. Festival biletleri Biletix gişelerinden ya da www.biletix.com adresinden alınabilir.

Festivalin Bilet Fiyatları
Balkon : 35 TL
Salon : 45 TL
Kombine: 250 TL (Tüm etkinlikleri kapsar)

www.antalyapianofestivali.com
http://www.facebook.com/AntalyaPianoFestival
http://twitter.com/antalyapianofes


Antalya Devlet Senfoni  2 Kasım Konseri

ANTALYA’DA İLK KEZ: Kontratenor Damian GANCLARSKI, şef Marek PIJAROWSKI yönetiminde Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nda.

2 Kasım 2012 tarihli konserinde, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası başarılı kontratenor Damian GANCLARSKI’yi konuk ediyor. Barok dönemin seçkin eserlerindeki yorumuyla ün kazanmış olan genç kontratenor, Antalya dinleyicisine ilk defa bu özel ve şaşırtıcı ses rengini tanıtacak.

Orkestrayı, ülkemizde uzun yıllardır çok sevilen, “Piyanist” filminin müziklerini de yönetmiş olan ünlü şef Marek PIJAROWSKI yönetiyor. Programın ilk yarısında yer alan eserlerin tamamı da Antalya’da ilk kez seslendirilecek. Konsere barok dönem İngiliz bestecisi G. F. Haendel ile başlayan orkestra, ilk yarıyı W. A. Mozart ile tamamlayarak, ikinci yarıda da bestecinin en ünlü eserlerinden olan 40. Senfoni’yi Antalya dinleyicisi için yorumlayacak.

2. Minicity Model Araç Festivali ve Hobi Günleri Başlıyor

Ülkemizde ilk olarak Antalya da düzenlenen ve bu yıl 2.si gerçekleşecek olan Model Araç Festivali ve Hobi Günleri 2 Kasım Cuma günü Saat 15.00 da başlayacak. Minicity Minyatür Kent Parkında 2-3-4 Kasım tarihleri arasında yapılacak festival süresince kulüp ve katılımcılar kendi stantlarında hobi severlere tanıtımlarını yapacaklar. Festival süresince farklı aktiviteler, eğlenceler, yarışmalar ve konserler düzenlenecek.

Festivalde şehrimizin hobi kulüpleri kendilerini tanıtma fırsatına sahip olacaklar.( Model Araçlar, Vosvoslar, Klasik Otomobiller, Bisikletler, Motosikletler, Doğa Sporları, Off-Road, Dalış, Fotoğraf, El Sanatları, Dans, Resim vb)

Etkinliklerin tamamı ücretsizdir. Festival Programı;

02 Kasım 2012 ( Cuma )
15:00-18:00
– Stantların ziyaretçilere açılması Minicity Otopark Alanı
– Gösteriler, eğlence ve aktiviteler.

03 Kasım 2012 ( Cumartesi )
10:00-18:00 Günlük Aktiviteler:
– Model RC Araç turnuvaları ve yarışmaları ( Ödüllü )
– Türk Hava Kurumu Tanıtım ve Etkinlikleri(Microlight, Simülatör, Model uçak)
– Vosvos Kulübü Tanıtım ve Etkinlikleri
– Klasik Otomobil Kulübü Tanıtım ve Etkinlikleri
– Motosiklet Kulüpleri Tanıtım ve Etkinlikleri
– Bisiklet Kulüpleri Tanıtım ve Etkinlikleri
– Doğa Sporları Tanıtım ve Etkinlikleri
– Off-Road Kulüpleri tanıtım ve Etkinlikleri
– Dans Kulüpleri tanıtım ve Etkinlikleri
– Resim Kulübü çalışmaları ve Workshop
– Dalgıç Kulübü tanıtım ve etkinlikleri
– Uygulamalı İlkyardım Eğitimleri
– El Sanatları. (Cam Eşya yapımı ve oyuncak)
– Kızılay çadırı(Kan bağışı kampanyası)
– Yarışmalar, eğlenceler ve aktiviteler.
– Konserler

04 Kasım 2012 ( Pazar )

10:00-18:00 Günlük Aktiviteler:
– Model RC Araç turnuvaları ve yarışmaları ( Ödüllü )
– Türk Hava Kurumu Tanıtım ve Etkinlikleri(Microlight, Simülatör, Model uçak)
– Vosvos Kulübü Tanıtım ve Etkinlikleri
– Klasik Otomobil Kulübü Tanıtım ve Etkinlikleri
– Motosiklet Kulüpleri Tanıtım ve Etkinlikleri
– Bisiklet Kulüpleri Tanıtım ve Etkinlikleri
– Doğa Sporları Tanıtım ve Etkinlikleri
– Off-Road Kulüpleri tanıtım ve Etkinlikleri
– Dans Kulüpleri tanıtım ve Etkinlikleri
– Resim Kulübü çalışmaları ve Workshop
– Dalgıç Kulübü tanıtım ve etkinlikleri
– Uygulamalı İlkyardım Eğitimleri
– El Sanatları. (Cam Eşya yapımı ve oyuncak)
– Kızılay çadırı(Kan bağışı kampanyası)
– Konserler Final Yarışmaları ve Ödül Töreni
(Kapanış)

Blues dünyasının önde gelen isimleri Antalya’da

Efes Pilsen Blues Festival 23 kapsamında Ramada Plaza Antalya, 2 Kasım Cuma akşamı blues dünyasının önde gelen isimlerini ağırlayacak. Festival 23, bu yıl Türkiye turuna Antalya’dan başlıyor. 2 Kasım 2012 Cuma akşamı Ramada Plaza Antalya’da blues devlerini buluşturan bir konser düzenlenecek. Konser 19.30’da başlayacak.

Grammy ve Emmy başta olmak üzere birçok uluslararası prestijli organizasyonda ödüle layık görülen armonika blues üstadı Billy Branch ve grubu The Sons of Blues, Efes Pilsen Blues Festival 23 kapsamında Antalya’da düzenlenecek konserin önemli isimlerinden biri.  Billy Branch’ın özel konuğu olarak festivale katılan, genç yaşlarda blues ve R&B seslendirmeye başlayıp kariyerinde Junior Wells, Jimmy Dawkins, Bobby Rush, Buddy Guy, Albert King, Professor Eddie Lusk ve B.B. King gibi önemli isimlerle aynı sahneyi paylaşan, Mississippili blues sanatçısı Zora Young da Antalya’da sahne alacak.

Konserde ayrıca Teksas Blues tarzının en önemli temsilcilerinden olan elektronik blues gitaristi Smokin’ Joe Kubek & Bnois King ile 2009 Blues Müzik Ödülleri’nde “En İyi Yeni Sanatçı” ödülü, 2010 ve 2011’de “En İyi Baterist” ödülüne layık görülen, Legendary R.L. Burnside’ın torunu ve dünyanın en iyi davulcularından Cedric Burnside de Antalyalı blues severlerle buluşacak.

27808 sayılı  Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik çerçevesinde bu yıl 24 yaş üstü katılımcılara açık olacak Efes Pilsen Blues Festival 23’ün biletleri Biletix’ten satışa sunuluyor. Bilet fiyatı ise 25 TL.

“Atamızı Anıyoruz” Konseri

11 Kasım 2012

Saat 20:00

AKM Perge Salonu

Fettah Can Konseri

29 Kasım 2012

Jolly Joker, Antalya

Saat: 22:00

www.biletix.com

FOTOĞRAF / FİLM/ KURS

Dersimiz Atatürk/ Film Gösterimi

07 Kasım 2012

Saat: 14:00

Yer:Yenimahalle Kültür Merkezi

Alzheimer-Tuncay Çetin/ Fotoğraf Gösterisi

21 Kasım 2012

Saat: 19:00

Yer: Yenimahalle Kültür Merkezi

Karadeniz: Seyr-i Türkiye Belgesel Film Gösterimi

28 Kasım 2012

Saat: 16:00

Yönetmen Soner Sevgili’nin katılımıyla

Yer:Yenimahalle Kültür Merkezi

MODEL UÇAK KURSU

Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi

17 Kasım 2012 (Oyuncak Müzesi )

DOĞA

Adrasan Koyu– Musa Dağı –Olympos

Uzun Parkur

04 Kasım 2012

TODOSK

Çağlarca –Karabel Yaylası –Sarpkatran

Uzun Parkur

11 Kasım 2012

TODOSK

Killik – Asardağı –Ekşili Göleti

Uzun Parkur

18 Kasım 2011

TODOSK

Kaplanpınarı–Bük

Uzun Parkur

27 Kasım 2012

Saat: 08:00

TODOSK

Adrasan Koyu –Bakacak Tepe –Olympos

Kısa Parkur

04 Kasım 2012

TODOSK

Çağlarca YaylaEvleri –Karabel Yaylası – Çağlarca

Kısa Parkur

11 Kasım 2012

TODOSK

Topçam – Gökdere/ Konyaltı

Kısa Parkur

25 Kasım 2012

TODOSK

Geyikbayırı Kamplı Kaya tırmanışı etkinliği

03-24 Kasım 2012

Akdeniz Dağcılık ve Doğa sporları Kulübü

Bahçealtı Kamplı Kaya tırmanışı etkinliği

17 Kasım 2012

Akdeniz Dağcılık ve Doğasporları Kulübü

Aspendos su yolları Gökçepınar yürüyüşü

Günübirlik etkinlik

25 Kasım 2012

Akdeniz Dağcılık ve Enduro Motorsiklet Yarışları

Yer: Boğaçayı

17-18 Kasım 2012

0532 504 19 63

ŞİİR VE MÜZİK DİNLETİSİ

Yılmaz Türkyılmaz – Şükrü Erciyeslioğlu

Yer: Kıbrıs Türk Kültür Derneği

29 Kasım 2012

Saat:14:00

ANŞOYAD

SERGİ

Kentimiz Kendimiz Geçmişimiz Sözlü

Tarih Sergisi

Yer: Karaalioğlu Parkı Antalya

Kent Müzesi Açıkhava Sergi Alanı

17 Kasım-10 Aralık 2012

Kokteyl Saat: 14.00

Soyut Resim Sergisi

Yer: 2000 Plaza Sanat Galerisi

16 Kasım-10 Aralık 2012

Ladin Kant

Resim Sergisi

09-19 Kasım 2012

Hasan Tırmaş

Yer: Antalya Devlet Güzel

Sanatlar Galerisi Resim Sergisi

20-29 Kasım 2012

Melek Çalışkan

Yer: Antalya Devlet Güzel Sanatlar Galerisi

Başöğretmen Anısına İlk Öğretmen Okulları

Karma Resim Sergisi

24 Kasım 2012

Saat: 18:00

Yer: Yenimahalle Kültür Merkezi

SÖYLEŞİ / KONFERANS

Atatürk’ü Anma

Konuşmacı: Dr. Necdet Ekinci

Yer: Kıbrıs Türk Kültür Derneği

8 Kasım 2012

Saat: 14:00

ANŞOYAD

Stressiz Sınav, Başarılı Sonuç…

12 Kasım 2012

Saat: 18:00

Yer: ABB Kültür Salonu

13 Kasım 2012

Saat: 10:00

Yer: Yeni Mahalle Kültür Merkezi

ABB Kültür ve Sosyal İşler Dairesi

Türk Tarihinde Türk Dil Hareketleri

Konuşmacı: Hayrettin Kalkandelen

Yer: Kıbrıs Türk Kültür Derneği

15 Kasım 2012

Saat:14:00

ANŞOYAD

Stresten Arınma ve Beden, Ruh Sağlığı İçin Meditasyon

15 Kasım 2012

Saat: 14:00

Yer: Kepez Spor Merkezi

ABB Kültür ve Sosyal İşler Dairesi

Aile Söyleşisi

Konuşmacı: Nahit Motavelli

17 Kasım 2012

Saat: 14:00

Yer: AKM Perge Salonu

ABB Kültür ve Sosyal İşler Dairesi

Anayasa ve Suriye

Konuşmacı: Mehmet Pınar

Yer: Kıbrıs Türk Kültür Derneği

22 Kasım 2012

Saat:14:00

OPERA BALE

Haydi Çocuklar Operaya / Çocuklar için Opera

Yer: Haşim İşcan Kültür Merkezi

07-21 Kasım 2012

Saat: 14:00

Antalya Devlet Opera ve Balesi

Notre Dame’ın Kamburu / Bale

Yer: Haşim İşcan Kültür Merkezi

13-15 Kasım 2012

Saat: 20:00

Antalya Devlet Opera ve Balesi

Figaro’nun Düğünü /Opera

Yer: Haşim İşcan Kültür Merkezi

17 Kasım 2012

Saat: 16:00

27 Kasım 2012

Saat: 20:00

Antalya Devlet Opera ve Balesi

Mevlana’nın Çağrısı /Bale

Yer: Haşim İşcan Kültür Merkezi

20-22 Kasım 2012

Saat: 20:00

Antalya Devlet Opera ve Balesi

Satılmış Nişanlı /

Opera

Yer: Haşim İşcan Kültür

Merkezi

24 Kasım 2012

Saat: 20:00

Antalya Devlet Opera ve Balesi

Türküyem /Müzikal

Yer: Haşim İşcan Kültür

Merkezi

30 Kasım 2012

Saat: 20:00

Antalya Devlet Opera ve Balesi

TİYATRO/GÖSTERİ

Bir Tebeşir Dairesi Öyküsü

Savaş ve Yoksulluk Günlerinde

Yer: Antalya Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu

02-03-10-17-24-30

Kasım 2012

Saat: 20:00

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu

Heccav Yahut Şair Eşrefin Esrarengiz Macerası

Yer: Antalya Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu

08-09-15-16-22-23-29

Kasım 2012

Saat: 20:00

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu

Antigone

Yer: Haşim İşcan Kültür Merkezi

14-15-16-17Kasım

2012

Saat: 20:00

İstanbul Devlet Tiyatrosu

Ruhlar Gelirse

Yer: Haşim İşcan Kültür Merkezi

21-22-23-24-28-29-30

Kasım 2012

Saat: 20:00

Antalya Devlet Tiyatrosu

Dans Eden Eşek

Yer: Yeni Mahalle Kültür

Merkezi

08 – 15 – 22 – 29

Kasım 2012

Saat: 13:30

0242 248 41 80-0536 266 94 81

Kırmızı Kalem Tiyatro

Mızıkçı Bremen Mızıkacıları

Yer: Yeni Mahalle Kültür Merkezi

9 – 16 – 23 – 30 Kasım 2012

Saat: 13:30

0242 248 41 80- 0536 266 94 81

Kırmızı Kalem Tiyatro

Kan Ağlıyor Anadolu

14 Kasım 2012

Saat: 20:00

Yer: Yeni Mahalle Kültür Merkezi

15 Kasım 2012

Saat: 20:00

Yer: AKM Perge Salonu

ABB Kültür ve

1 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir