Kent Estetiği Boyacı Sandığından Başlar

İstanbul’un simgelerinden The Marmara Taksim, geleneksel boyacı sandığının otantik tasarımına sadık kalınarak yeniden yorumlanmasının amaçlandığı ‘Boyacı Sandığı Tasarım Yarışması’ düzenledi ve sonuçlarını da kamuoyuna açıkladı. Sonuçlarını görünce böyle bir yarışmanın da Antalya’da bulunan simitçi tezgâhları, vitamin kulübeleri, büfeler, ayakkabı boyacıları (lostralar), hatta park girişleri için düzenlenebileceği aklımıza geldi. Sizlerinde aklına gelen fikirleri yorum bölümümüze yazabilirsiniz.

Kentimizdeki Üniversiteliler, tasarımcılar ve güzel sanatlar sevdalılarına duyurulacak bir yarışmayla eminiz ki, bu konuyla ilgili çok güzel sonuçlar alınacaktır.

Şüphesiz ki “Yahu böyle bir yarışma düzenlemek çok maliyetli olur. Bu işler sponsorlarla hallolur” diyebilirsiniz. Yanılıyorsunuz. The Marmara Taksim, genç tasarımcıları teşvik etmek için düzenlediği yarışmada birinci olan Muhammed Emre Kılıç’a The Marmara Manhattan dâhil olmak üzere, kendi seçeceği bir The Marmara Collection otelinde 1 hafta çift kişilik konaklama ve uçak bileti hediye etti. İkinci olan Halil Taha Kılıç’a da, The Marmara Taksim’de 1 gece çift kişilik konaklama, Üçüncülük ödülünü kazanan Burak Koçak’ı ise The Marmara Taksim Tuti Restaurant’ta çift kişilik 1 akşam yemeği ile ödüllendirdi.

Görüyorsunuz ki her şey “para” değil. Antalya’da bu ödülleri verebilecek kaç tane cömert kurum! ya da cömert firma! tanıyorsunuz?

Önemli olan hayal güçlerini ortaya çıkarabilecek hedefleri ortaya koymak. Antalya için bu olmazsa olmaz. Antalya güzelleşmesi için her zaman ve herkes “makro hedefler” koyuyor. Halbuki belki de tersinden düşünüp alttan başlamak gerekiyor estetik işlerine. Onun için “Antalya’nın estetiği boyacı sandığından başlasın” diyoruz.

2 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir