Kışlık Serginin Yazlık Manzarası

Akdeniz Üniversitesi Serik Meslek Yüksek Okulu tarafından düzenlenen “Antalya Kaleiçi” konulu fotoğraf yarışması geçen ay yapıldı. Birbirinden kıymetli bir çok eser ödül almak için yarıştı.

Ödül alanlar ve sergilenmeye hak kazananlar Cumhuriyet Meydanında Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan açık hava sergisinde sergilenmeye başladı.

Büyükşehir Belediyesi’nin açık hava sergisi Cumhuriyet Meydanı için güzel ve başarılı bir çalışma olmuş. Son yıllarda AVM’ler haricinde görmeye alışık olmadığımız türden bu sergiye emeği geçenleri kutlarız.

Ancak anlaşılan o ki sergi oluşturulurken Antalya’nın iklimi pek gözönüne alınmamış. Daha Nisan sıcaklarında bile eriyen, bozulan ve deforme olan eserler Antalya da yaz aylarında büyük ihtimalle buhar olurlar…

Antalya Büyükşehr Belediyemizin acilen sergi malzemelerinin yenileyerek iklime uygun bir çözüm bulması gerekmektedir. gün içinde yerli yabancı bir çok misafiri ağarlıyan meydan ve sergilenmeyi hakeden birbirinden kıymetli eserler bu görüntüleri haketmiyor…

3 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir