KUM FESTİVALİ BAŞLADI

Lara’da “Kum Festivali” başladı
Turizmin başkenti olarak nitelendirilen Antalya’da her sene onlarca etkinlik yapılır. En bilineni Altın Portakal Film Festivali’dir. Son yıllarda Aspendos Opera ve Bale, Piyano Festivali Antalya’nın adını yurt içi ve yurt dışında duyuran önemli organizasyonlar olarak ön plana çıktılar. Antalya’da sessiz sedasız büyüyen bir etkinlik daha var: Kum Festivali.
Antalya’nın altın gibi parlayan kumsalı ile ünlü Lara Sahili’nde gerçekleştirilen festival bu yıl beşinci kez kapılarını ziyaretçilere açıyor.
Dünyanın ikinci en büyük kum etkinliği olduğu belirtilen festivalin teması “Hollywood”. Festivalde bu yıl 13 ülkeden 25 kum heykel sanatçısının eserleri yer alıyor. Sanatçıların eserleri yapması iki ay sürmüş. Yaklaşık 10 milyon ton kum kullanılmış.
Hollywood’un rekor kırmış filmleri ve kahramanları canlandırılıyor. Marilyn Monroe, Charlie Chaplin, Yüzüklerin Efendisi, Spiderman gibi karakterlerin kumdan heykelleri dikkat çekici.
Festival Direktörü Cem Karaca, geçen yıl festivali 160 bin kişinin gezdiğini, bu yıl ki etkinliği 200 bin kişinin gezmesini hedeflediklerini belirtiyor. Gezenlerin yüzde 75’i yabancıların oluşturduğu bilgisini veriyor.
Festival 14 Kasım’a kadar açık kalacak. Yolunuz Antalya’da Lara bölgesine düşerse gezmenizi tavsiye ederiz.

1 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir