Kütüphaneler şehri Kepez

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün Cumhuriyet’in 100. yılına vaat ettiği 16 kütüphanenin 12’si tamamlanarak, kapılarını kitapseverlere açtı. Bambaşka dünyalara açılan milyonlarca kaynağın yer aldığı 12 kütüphane, kitap tutkunlarına, öğrencilere gelecek hedeflerine ulaşma yolunda sıcacık bir yuva oldu.

Kepez Belediyesi, Antalyalılara kitapların gizemli dünyasının kapılarını açmaya devam ediyor. Bir zamanlar Antalya’nın arka bahçesi olarak görülen ve kültür sanat etkinlikleri için bir tek sanat merkezi, kütüphanesi dahi bulunmayan Kepez, bugün kültür sanat merkezi haline geldi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün Cumhuriyet’in 100. yılına 16 kütüphane vaadiyle çıkılan yolda; ilçenin dört bir tarafı kütüphanelerle donatıldı. Kepez Belediyesi, tamamlanan 12 kütüphaneyi bir bir kitapseverlerin hizmetine açtı. Özellikle Liselere Geçiş Sınavı(LGS), Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı(YKS) öncesi Kepez’in kütüphaneleri öğrencilerle doldu taştı. Öğrenciler gelecek hedeflerini belirleyecek sınavlara Kepez’in sıcacık, konforlu kütüphanelerin de hazırlandılar.

 KEPEZ’İN 12 KÜTÜPHANESİ TAMAMLANDI

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2023 yılı 29 Ekim tarihine kadar Kepez’e 16 kütüphane hedefiyle çıkılan yolda 12 Kütüphaneyi tamamlayarak, gençlerin, çocukların ve kitap tutkunlarının hizmetine sunduklarını söyledi. Her bir kütüphanenin ince bir zevkin ürünü olduğu belirten Başkan Tütüncü, “ Bu kütüphanelerde on binlerce cilt kitabın arasında her yaştan hemşehrimiz kitaplar arasında yepyeni dünyalar keşfediyor. Sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz ve gençlerimiz de sıcacık bir mekanda, çalışmaya motivasyon eden bir ortamda ders çalışma fırsatı yakalıyor. Gençlere yıl boyu uygun bir çalışma ortamı sağladığımız bu kütüphanelerimizde onlara verdiğimiz hizmetler, gençlerin gelecek yolculuğunda onlara büyük bir katkı oldu. Biz en çok genç kuşakların belediyesiyiz ve onların yarınlarına olumlu etkiler yapacak hizmetler vermekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bütün gençlerimizin yolu, ufku ve bahtı açık olsun. “dedi.

Kepez Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. yılına vaat ettiği 16 kütüphane hedefini, 1 milyon kitap kapasiteli, aynı anda 2 bin kişinin ders çalışabileceği Gülveren Kütüphanesi ile taçlandıracak.

KEPEZ’E AÇILAN 12 KÜTÜPHANE

Millet Kıraathanesi Kütüphanesi, Cem Karaca Gençlik Kütüphanesi, Cemil Meriç Kütüphanesi, Osman Gazi Semt Konağı Kütüphanesi, Şehit Yasin Naci Ağaroğlu Kütüphanesi, Varsak Kütüphanesi, Orhan Gazi Semt Konağı Kütüphanesi, Amir Ateş Semt Konağı Kütüphanesi, Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi Kütüphanesi, Duacı Aile Yaşam Merkezi Kütüphanesi, Dr. Burhanettin Onat Çocuk Kütüphanesi, Antalya Orman Kütüphanesi…

ORMAN KÜTÜPHANEDE NELER VAR?

Kültür ve sanat adası Dokumapark’ta 1500 metre kare alana kurulan açık hava temalı Orman Kütüphanesi’nin içinde rengarenk ahşap evler  ve hobbit evi bulunuyor. Açık hava okuma alanları, doğal ağaçlardan mamul edilen açık hava kitaplıkları, şık aydınlatmasıyla masalsı bir ortam kitap ve doğaseverleri bekliyor.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir