Fırtınalı denizden Likya Bağları’na lezzet yolculuğu

Antalya gastronomisinin iki kahramanı harika bir işbirliğine imza attı. Benim gibi yaşadığı coğrafyanın lezzetlerini yakından takip edenler iyi bilir; Finike ilçesindeki “Neşeli Balık” ile Elmalı’daki Likya Bağları keyifle zaman geçirilen, iyi hizmet sunulan, mutlu ayrıldığınız mekanlardır.

Elmalı ilçesinde uzun yıllardır üzüm bağı ve şarapçılıkla uğraşan Burak – Doruk Özkan kardeşlerin kurduğu “Likya”nın ünü ülkemiz sınırlarını çoktan aştı. Bugün Elmalı’da üretilen üstelik, “Tilkuyruğu”, “Acıkara” gibi yöresel üzüm çeşitlerinden de üretilen şaraplar ulusal ve uluslararası yarışmalardan madalya ile dönüyor. Likya, her gün üzerine koyarak ilerliyor.

Finike’de Fatih Veziroğlu’nun işletmeciliğini yaptığı Neşeli Balık, bölgenin bir başka lezzet durağı. Hemen belirteyim, mönüsünün büyük kısmı deniz ürünlerinden oluşuyor ve alkolsüz bir işletme. Biz özellikle balık çorbasının hastasıyız. Yaz-kış mevsime göre taze balıklardan yaptığı çorbayı denemenizi isterim.

Özkan Ailesi aslen Finikeli, Fatih Veziroğlu’da Finikeli. Geçtiğimiz hafta bu iki lezzet ustası, Likya Bağları’ndaki restoranın açılış gecesi için bir araya gelerek inanılmaz bir ziyafet sundu.

Yazının tamamını okumak için TIKLAYINIZ;

 

 

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir