Mektuplar Ekim’de Portakal KokacakAltın Portakal en önemli Antalya markalarının başında geliyor. Belediye ve Kültür Bakanlığı destekliğinde yapıldığı için siyasetin tekelindeki festival, uzun zamandır gerek Antalya kamuoyunda, gerekse sanat çevrelerinde beklenen ilgiyi göremiyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi – Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) bu yıl ilginç bir girişimde bulunarak, festival için özel posta pulları bastırmışlar. 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne özel posta pulları, 8 – 14 Ekim 2011 tarihleri arasında PTT mektup zarflarında kullanılacak. Festivalin gerçekleşeceği Atatürk Kültür Parkı içinde PTT tarafından açılacak stantta satışa sunulacak Altın Portakal pulları, 48. Festivalin anı kartpostallarının gönderiminde de kullanılacak. Festivalin gerçekleştirileceği 8 – 14 Ekim 2011 tarihleri arasında gönderimi yapılacak zarflı iletilerde “48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali 8 – 14 Ekim 2011” özel damgası da yer alacak.

Altın Portakal pullarının tasarımında, sol kısmına Altın Portakal heykelciği yerleştirilmiş martı desenli 48. Festival afişi yer alıyor.

Her ne kadar artık eskisi gibi mektup göndermiyorsak da, hatıra olarak bu pullardan ve zarflardan alabiliriz.

Zira böyle giderse Antalya’da “portakal” sadece anılarda yaşayacak.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir