Milletvekili adayları, lütfen Antalya’yı kirletmeyin!

Yine bir seçim sathına girdik. Gözümüz aydın.

Milletvekili aday adayları, köy, kahve, dağ, bayır dolaşmaya,  gazetelere ilan vermeye,  poster, broşür, katalog bastırmaya, icraatlarını anlatmaya başladılar. Buraya kadar her şey çok güzel. Elbette adaylar kendisini tanıtacak, vatandaşlar da kendisini yönetecek kişiyi seçecek. Bu demokrasilerin olmazsa olmaz kuralı.

Ancak bizim hem adaylardan, hem Antalyalılardan bir ricamız var.

Bizden oy isteyen adaylar kentimizi kirletmesin.

Yakında sokaklarda yine metrelerce afişler asılacak, trafolara, elektrik direklerine, duvarlara ilanlar yapıştırılacak, bir parti gelip diğerininkini söküp kendi afişini, posterini asacak, bir diğeri gelip duvardan diğerininkini kazıyacak, elektrik direklerinde metrelerce parti bayrakları dalgalanacak. Tüm kavşak noktaları “Kale Benim” türü zaptedilmiş, parsellenmiş bayraklarla sarılacak.

Velhasıl görsel kirlilik diz boyu olacak.

Peki biz her seçim döneminde bu kabusu yaşamak zorunda mıyız? Bu kirlilikten hoşlanan seçmen var mı? Ya da direklere asılan bayraklara göre oy vereceği partiyi belirleyen…

Belki bu sektörden para kazananlar kızacak ama biz bayrak poster, broşür basılmasın, parti bayrakları asılmasın demiyoruz. Sadece belli bir standardı olsun. Kafasına göre her isteyen istediği duvara poster asmasın, bir başkası gelip o posteri kazıyıp üstüne kendi posterini yapıştırmasın. Elektrik trafoları, direkler temiz kalsın.

ÇOK MU ZOR ?

MHP İl Başkanı Ali Adnan KAYA, CHP İl Başkanı Özer ÜLKEN ve AKP İl Başkanı Mustafa KÖSE’nin Antalya için bir araya gelip Antalya sokakaları için ortak karar alıp seçim malzemelerinin kullanımı konusunda ortak hareket edip görüntü kirliliğini önlemeye yönelik Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmeleri… Çok mu zor?..

ÖNERİ: Antalya Valimiz Sayın Dr. Ahmet ALTIPARMAK,  ITB Berlin Fuarı’nda Tourexpi tarafından En iyi Turizm Bölgesi Valisi ödülünü aldı. Seçimlerinde turizm sezonuna denk geleceği düşüncesi ile Sayın Valimizin koordinasyonunda partilerin il başkanları bir araya gelse ve şehir merkezlerindeki görüntü kirliliğini tamamen kaldırılamasa da en azından hafifletici ve bunaltıcı bir görüntüden çıkması sağlanabilir Mİ?

Önümüzdeki dönemde, ülkemizi yönetecek, Antalyalıları Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil edecek çok değerli Antalya milletvekili aday adayları lütfen, kentimizi kirletmeyin.

Bir çağrımızda Antalyalılara. Değerli Antalyalılar lütfen oyumuzu isterken, seçilmek istediği kenti kirleten adaylara oy vermeyin.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir