Müjde, Antalya’ya İki Yeni Kültür Merkezi Daha Geliyor!

Antalya’daki sivil toplum örgütleri, iş dünyası, “kent merkezinde AVM istemiyoruz” diyor ama bu çağrı birileri tarafından yanlış algılanıyor.

Sanki Antalya bölgesinde arazi kalmamış gibi, her ne hikmetse bütün AVM’ler kent merkezinde açılıyor. Son olarak dünya devi IKEA ve Bauhaus’un kent içinde yer bulduğu ve bir an önce faaliyete geçmek için çalışmalara başladığı yönünde duyumlar aldık.

Bauhaus, Özdilek ve Kipa’nın da bulunduğu Dokuma bölgesinde, IKEA ise Topçular’da eski ANTBİRLİK harabelerinin olduğu bölgede açılacakmış.

Esnafı üzen ama sanatsever Antalyalılar’ı sevindiren bir gelişme.

Daha önceki bir yazımızda “Antalya’nın yeni kültür merkezleri AVM’ler” diyerek konuya dikkat çekmiştik. Bu nedenle biz bu dünya devlerini AVM olarak değil de Kültür Merkezleri olarak nitelendiriyoruz.

Bu arada Antalya’da AVM için arazi arayan girişimcilere ve dev firmalara alternatif yer önerilerinde bulunmak isteriz.

Kolonları patladığı için yıllardır atıl durumda bekleyen, kentin tam ortasındaki Eski Özel İdare Binası, nam-ı diğer Hayalet Bina şahane bir AVM olabilir. ODTÜ yıkılsın dedi ama Yıldız Teknik Üniversitesi tıraşlanıp kullanılabilir raporu verdi. Bu nedenle tıraşladıktan sonra gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Doğu Garajı ve Meltem mahallesindeki çukurlar şahane AVM olur. Sırf çukur dolsa nereden baksanız, yerin dibine 10 katlı AVM yapılabilir.

Dokuma Fabrikası alanının durumu ise hala belirsiz. Daha önce bir AVM’ye tahsis edilmiş ama mahkeme iptal etmişti.

Kırcami henüz imara açılmadığı için AVM’ler için bakir bir bölge.

Lafın özü;  Antalya’da küçük esnaf bitiyor ama kültür seviyemiz artıyor!

Cümleten hayırlı olsun.

2 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir