Müzede Selfie Günü’ne Büyük İlgi

Seher Özen Karadeniz

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 300’den fazla müzede dünya ile eş zamanlı ‘Müzede Selfie Günü’ etkinliği düzenlendi.  Kültür Bakanlığı’nın açıklamasının ardından, Antalya Artkeoloji Müzesi’nde selfi günü buluşması organize eden ve tüm Antalyalılar davet eden Antalya Tanıtım  Vakfı (ATAV)’nın ve müzede mini bir konser organize eden Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin konser etkinliği çok sayıda Antalyalı tarafından takip edildi.

İlk Beş Selfiye ATAV’dan Ödül

Her yaştan insanın müzeyi ziyaret ettiğini belirten ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, ziyaretçilerin müzede eserlerle çektikleri selfie fotoğrafları sosyal medyada paylaşmasıyla müzeye gelen ziyaretçi sayısının artacağını, sonraki günlerde müzeyi sakin bir şekilde gezebileceklerini söyledi. ATAV Başkanı Gül Ege, “Selfi çekenler, #MüzedeselfiegünüATAV ve #MüzedeselfieATAV etiketleriyle bu etkinliğe katılırlarsa, cuma günü ATAV yönetim kurulu olarak, paylaşımlar arasından ilk beşini seçeceğiz. Kazananlara ATAV’ın yayınlarından hediye edeceğiz” dedi.

Antalya Tanıtım Vakfı(ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege ile günün anısına selfie yaptık.

Etkinlik kapsamında Antalya Tanıtım Vakfı(ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege, Antalya Müze Müdürü Mustafa Demirel, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Başkanı Sadi Kan, Antalya Yörük Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Aykut Ege, Akdeniz Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevzat Çevik, yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçi  Antalya Arkeoloji Müzesi’ndeki etkinliğe katıldı, eserlerle selfie çekti. Ben de dahil müzeyi ziyaret edenler, çektikleri selfieleri  #MüzedeSelfieGünü, #MuseumSelfieDay, #MüzedeSelfie etiketleri ile sosyal medyada paylaştı. Okulların ilgisi ise sadece bir katılımla sınırlı kalmıştı, bunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Etkinlik kapsamında ATAV tarafından tarhana ikramı yapıldı. Girişte tarhana ikramıyla içi ısınan ziyaretçiler, Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin güne özel düzenlediği  ‘Seslerin Büyüsü’ konseriyle de ruhlarını ısıttı.

Bu etkinlik de gösteriyor ki, ziyaretçilerin ilgisini çeken etkinlikler müzeleri hareketlendiriyor. Daha ilgi çekici etkinlikleri görmek dileğiyle Müzede Selfie Günümüz kutlu olsun.

 

Müze’ye gelen ziyaretçilere Antalya lezzetlerinden Yelten Tarhanası ikram edildi.
Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin güne özel düzenlediği ‘Seslerin Büyüsü’ konseri büyük alkış aldı.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir