Netflix’te başrolde Antalya var

Dünyanın en popüler dijital platformlarından Netflix’te şu sıralar bolca Antalya reklamı yapılıyor.

Netflix’te Top10’da bir numara olan “Biz Kimden Kaçıyorduk Anne?” isimli dizide başrolde Antalya var.

Yıllardır Antalya’nın tanıtımında sinema sektöründen yeterince yaralanamadığını sıkça dile getirdiğimiz için hoşumuza gitti.

Yazar Perihan Mağden’in kitabından uyarlanan, Melisa Sözen ve Eylül Tumbar’ın rol aldığı dizide, lüks otellerde kalarak kaçak bir hayat süren gizemli bir anne ile genç kızı, arkalarında sadece cesetlerden izler bırakarak kaçarken bir yandan geçmişleriyle yüzleşiyor.

Anne ve kızı Bambi, Belek’teki lüks otelde başlayan maceraları, Kaleiçi’nde sona eriyor. Anne kız Lara sahilllerinden, Kurşunlu Şelalesi’ne, Belek Acısu’dan Kadınyarı’na izleyenleri Antalya’nın büyüleyici atmosferinde heyecanlı bir yolculuğa çıkarıyor.

Antalya’nın popüler mekanlarından Başkaol Kitap Kafe, Kaleiçi sokakları, Konyaaltı Varyantı ve Atatürk Parkı ile Side Antik Tiyatrosu da dizinin çekildiği yerlerden. Hatta bir ara Melisa Sözen’i Kaleiçi’nin tarihi surlarının tepesinde görüyoruz.

Dizinin dünya genelinde milyonlarca insana ulaşacağını düşündüğümüzde tanıtım için müthiş bir fırsat. Ancak mekan seçimleri her ne kadar etkileyici olsa da, dizideki bazı karakterler eleştiri konusu. Kötü kalpli otel yöneticileri, güvenlik güçleri, sapık doktor ve meraklı otel görevlilerine yönelik eleştiriler var.

Antalya Tanıtım Vakfı ATAV’ın kurucularından duayen turizmci Nizamettin Şen konuyla ilgili sosyal medyadan yaptığımız paylaşımımıza “Evet yerler güzel ama çok yanlış, çirkin otel sahibi, yöneticileri ve personeli imajı çizilmiş” yorumunu yaptı.

Haksız da değil.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir