Örnek Kıdemli Vatandaş

“Antalya’nın Hafızası”, değerli sivil tarihçi Hüseyin Çimrin’e Yaşlılık Konseyi Derneği (TÜRYAK) tarafından “Örnek Kıdemli Vatandaş” ödülü verildiğini öğrendik. Çimrin ağabeyin böyle bir ödüle ihtiyacı yoktur ama insanın hiçbir karşılık beklemeden yaptığı çalışmaların ülkenin diğer ucundan karşılık bulması ödüllendirilmesi çok güzel.

Ödülü kazandığını sosyal medya hesabından öğrendiğimiz Çimrin, “Birçok ünlü bilim ve iş insanı, sanatçı kişilikler arasında biyografileri ile fotoğrafları yayınlanan bir katalogda, adımın da geleceğe taşınacak olması, bana büyük bir gurur ve sevinç verdi. Ödülümü Antalya’yı seven bütün dostlarıma adıyorum” diyor.

İstanbul merkezli TÜRYAK, her yıl yurtiçi ve yurtdışında yaşayan başarılı kişilere bu ödülü verirken; 60 yaş ve üstü olmak, meslek hayatında başarılı olmak, sosyal faaliyetlerde öncü ve lider olmak, hayata bağlılığını ve yaşam sevincini devam ettirmek, toplumun takdir ve sevgisini kazanmış olmak, örnek bir kişilik sergilemek, kriterlerini göz önünde bulunduruyor.

Örnek Kıdemli Vatandaş ödülü 2018 yılında yurtiçinden 13, yurtdışından 18 – Almanya 5, Hollanda 2, ABD 1, Avusturya 1, Avusturalya, Belçika 1, Fransa, 1, İngiltere 1, İsveç 1, İsviçre 1, İtalya 1, Norveç 1, Kanada 1 –  31 Türk Vatandaşı’na verilmiş. Bu kişiler arasında Nobel Ödüllü Türk bilim insanı Aziz Sancar da var.

Hüseyin Çimrin, Antalya’da yaşayan herkesin örnek alması gereken bir kent sakinidir. Çalışmalarını, yazılarını ilgiyle takip ettiğimizi belirtiyor, bir kez daha kutluyoruz.

 

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir