Özür Dileriz

 

Blogumuzda Antalya’ya dair ne varsa; gerek gördüklerimizden, duyduklarımızdan, yaşadıklarımızdan, tespitlerimizden ve gerekse okuduklarımızdan bazılarını paylaşmaya çalışıyoruz. Okuduklarımızdan paylaştıklarımız ise bir dergiden bir yazarın beğendiğimiz bir yazısı, bir yerel gazeteden bir gazetecinin haberi ya da köşe yazısı zaman zaman blogumuzda yer alıyor.


Bu yazılarımızdan Hüseyin Çimrin’e ait olan ve bir dergide yayınlanan 3 yazıyı sitemizde yayınlamıştık. (“Antalya’nın Futbol Sahaları”-01.06.2011, “Antalya’da Eski Ramazan Günleri”- 31.07.2011, “Antalya’nın Yiğit Denizcileri ve Oruç Reis”-18.08.2011)


Ancak sayın Çimrin yazılarının blogumuzda yer almasını istemediğini kaynak göstersek bile kopyalama olarak nitelendirdiğini belirterek yayından kaldırılmasını istemiş aksi durumda tazminat davası açacağını belirtmiştir.


Biz hiçbir zaman sayın Çimrin’in yazılarını kendi yazımız gibi göstermedik ve her birinde ya affına sığınarak paylaştığımızı belirttik  ya da yazıları için teşekkür ettik. Herhangi bir kazanç elde etmediğimiz için de gönül rahatlığıyla yayınladık.


Hüseyin Çimrin, büyük bir emek ve zaman harcayarak, Antalya için gerçekten çok önemli bir hizmeti yerine getirmiş ve adeta bir “kent belleği” oluşturmuştur. Sayın Çimrin’in bu emekleri yadsınamaz. Kente dair ne varsa gelecek kuşaklara aktarılması konusunda yaptığı çalışmaları takdirle karşılıyoruz. Keşke kentimizde Hüseyin Çimrin gibi onlarca araştırmacı olsa.

Sayın Çimrin’in rahatsızlığını ve uyarısını dikkate alarak kendisine ait olan blogumuzdaki üç yazıyı yayından kaldırıyoruz.

Kendisinden özür dileriz…Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir