PERGE’DEN DE MERHABA

Antalya Merhaba “Işıklar ve Gölgeler” temalı fotoğraf sergisi Antalyalı sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Turizm dünyası, Perge’de düzenlenecek etkinlikle “Yaza Merhaba” derken, Antalya “Merhaba Işıklar ve Gölgeler” fotoğraf sergisi eşliğinde Antalya’nın bütün güzelliklerine şahitlik edecekler.

İlk olarak Turizm Haftasına merhaba demek amacıyla 15-22 Nisan tarihleri arasında Cumhuriyet Meydanında sanatseverlerin beğenisine sunulan Antalya Merhaba Fotoğraf Sergisi 10 Mayıs Perşembe günü Perge Antik Kenti’nde düzenlenecek dev organizasyon ile  “2018 Perge Yılına” merhaba diyecek. 13 Mayıs Pazar gününe kadar antik kentte devam edecek serginin büyük ilgi görmesi hedefleniyor.

Antalya Valiliği tarafından Anadolu Ajansı (AA) foto muhabiri Ali İhsan Öztürk’ün objektifinden Antalya’yı farklı yönleriyle yansıtan birbirinden güzel 74 eserin yer aldığı sergi Perge’nin tarihi dokusu arasında hem Antalyalıların hem de turistlerin beğenisine sunulacak.

2018 Perge yılı 10 Mayıs Perşembe günü görkemli bir törenle açılacak. Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve AKTOB’un ortak çalışması ile

Antik Kent’te gerçekleşecek 2018 Perge Yılı açılış organizasyonuna turizm ve ilintili sektörlerin yanı sıra kamudan da yoğun bir katılım olması bekleniyor.

Kokteyl prolonge ve klasik müzik eşliğinde gerçekleşecek organizasyon, Antalya’nın eşsiz tarihi zenginliklerine dikkat çekilmesi yönünde önem taşıyor.

Antalya Valiliği tarafından hazırlanan Antalya Merhaba “Işıklar ve Gölgeler” temalı fotoğraf sergisinin yanı sıra, Antalya Valiliğince 6 (İngilizce, Almanca,  Rusça, Arapça, Hintçe, Çince) dilde hazırlanan Antalya tanıtım filmlerini ve AKTOB tarafından “Perge Yılı” için hazırlanan tanıtım filmleri yer alacak.

Antalya’nın tüm değerlerini içine alan, bütüncül bir fotoğraf arşivine sahip olan Antalya Merhaba fotoğraf sergisi 3 gün boyunca Perge Antik Kenti’nde sanatseverleri, Perge’de buluşturacak.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir