Sanatın yaşı yok!

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından kentimize kazandırılan Antalya Kültür Sanat, geleceğin sanatçılarını yetiştiriyor.

Kent merkezinde, Kalekapısı’na bir kaç adım, Kapalı Yol’un bitiminde renkli bina.

Picasso ve Andy Warhol sergilerinin ardından Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezun ve öğrencilerinin eserlerinden oluşan “Karşılaşmalar” sergisine evsahipliği yapan Antalya Kültür Sanat’ta sergi kapsamında 4-12, 13-17 ve 18+ yaş grupları için birbirinden renkli ve eğlenceli sanat atölyeleri düzenleniyor. Eğitim programlarında katılımcılar, sanatçılar eşliğinde önce sergiyi geziyor, ardından atölyede çeşitli malzeme ve tekniklerle farklı projeler gerçekleştiriyor.

vebbb

Her yaş grubu işin sanat eğitimi var

ATSO Antalya Kültür Sanat Vakfı Başkanı Davut Çetin, Antalya Kültür Sanat’ın en önemli hedeflerinden birinin gelecek nesillere kültür – sanat sevgisi aşılamak ve Antalya’dan evrensel sanata katkı koyacak sanatçılar yetiştirmek olduğunu vurgulayarak, “Türkiye’nin en genç sanat kurumlarından biri olan Antalya Kültür Sanat, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden yetişen genç sanatçıların ‘Karşılaşmalar’ sergisine evsahipliği yapıyor. Antalya Kültür Sanat’ta dünyaca ünlü sanatçılardan sonra Akdeniz Üniversitemiz’de yetişen sanatçılarımızın eserlerini sergilemekten büyük mutluluk duyuyoruz. Sergi kapsamında Antalya Kültür Sanat bünyesinde sanat atölyeleri düzenliyoruz. Her yaş grubu için sanat eğitimleri var. Çocuk, genç, yetişkin ayrımı gözetmeden sanata ilgi duyan herkesi atölyelerimize bekliyoruz” dedi.

aks-6

Karşılaşmalar sergisinin 27 Şubat 2017 tarihine kadar açık kalacağını belirten Başkan Davut Çetin, sanat eğitimlerine katılmak isteyenlerin www.antalyakultursanat.org.tr ve (0242) 247 0 257 nolu telefondan detaylı bilgi alabileceğini kaydetti.

Antalya Kültür Sanat’ta 4-6 yaş çocuklar için “Hareket Halindeki İnsanlar”, “Balon Baskım”, 7-12 yaş arası çocuklar için “Hikayem Seramikte”, “Yenilenebilir Tasarımlar”, “Rengarenk Rüzgar Gülü”, “Tuvali Baştan Yarat” atölyeleri düzenleniyor. Gençlere Yönelik Atölyeler, “Deneysel Resimler” ve “Pinhole Kamera Yapımı” atölyeleri, 18 yaş üzeri yetişkinler için “Heykel: Baştan Yaratıyoruz”, “Keçeden Tablo”, “İplerin Dansı”, “Nesnelerin Dönüşümü” başlıklı atölyeler düzenleniyor.

aks-3

Yaşınız kaç olursa olsun, evde boş boş oturmayın, “yeteneğim yok” diye hayıflanmayın, bu eğitimlere katılın ve yaşamınızı renklendirin.

Detaylı bilgi ve katılım için; www.antalyakultursanat.org.tr
Tel: 0242-247-0-257 mail: aks@antalyakultursanat.org.tr

aks-3

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir