Şehirde Caz ve Festival Konuşulacak

Dünyaca ünlü sanatçılar ve caz müziğin usta isimleri; Antalya Akra Caz Festivali‘nde sanatseverlerle buluşuyor. Antalya’da ilki gerçekleşecek olan festival; modern ve klasik cazın yanı sıra caz müziği; funk, rock, latin, soul ve elektronik tarzla harmanlayan renkli bir  müzikal yelpazeyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Antalya Akra Caz Festivali,  02-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında Akra Hotels Antalya’nın bahçesine kurulacak açık hava sahnesinde,  Akdeniz’in ve Beydağlar’ın eşsiz manzarası eşliğinde gerçekleşecek.

 “Şehir – Caz – Festival” 

Festival, sanatseverlere sunacağı müzikal şölenin yanı sıra, “Akra Jazz Talks” söyleşisine de ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. “Şehir – Caz – Festival” temalı söyleşide ünlü isimler kente kültür & sanat festivallerinin katkısını tartışacak.

 Uzun yıllar “Gece Gündüz” ve “Cumartesi” gibi kültür sanat programlarıyla adını duyuran ünlü  gazeteci, seslendirme sanatçısı, yazar ve sunucu Yekta Kopan’ın moderatörlüğünde düzenlenecek olan Akra Jazz Talks’un konukları; İstanbul Caz Festivali, İstanbul Bienali,  İstanbul Müzik Festivali gibi birçok önemli kültür-sanat etkinliğini ülkemize kazandıran İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) genel müdürü, Avrupa Kültür Vakfı başkanı ve Avrupa Caz Festivalleri Birliği eski başkanı Görgün Taner; usta tiyatro sanatçısı, yönetmen, sunucu ve cazsever Selçuk Yöntem ve ünlü caz sanatçısı Şenay Lambaoğlu olacak.

3 Mayıs Perşembe saat 17:30’da Akra Hotels’de halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek söyleşiye tüm sanatseverler davetli.

1 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir