Şehirlerle Evlenen Kadınlar

sebnemsbucketlist.com adresinde şehirlerin ünlü  yapıları ile evlenen kadınları okuyunca ilgimizi çekti. Son yılllarda bazı şehirlerde, bazı kadınlar, bazı yapılarla evleniyorlar! Zaytung haberi zannettik ama biraz araştırınca hiç de öyle olmadığını gördük.  Hatta  şehir yapıları ile evlenen kadınların sayısının artmakta olduğunu gördük.

Örneğin  Avustralyalı bir kadın, Fransa’nın güneyindeki “Pont du Diable Köprüsü”yle evlenmiş. “Independent gazetesinin haberine göre, mimari ve köprü aşığı Jodi Rose, Herault bölgesindeki Saint-Jean-de Fos Nehri’nde bulunan 600 yaşındaki köprünün “bir kocadan isteyebileceği her şeye sahip olduğunu” belirtmiş.” Düğün törenine belediye başkanının da arasında bulunduğu yaklaşık 10 kişi katılmış. Rose, köprünün güçlü, vefalı, duygusal ve koruyucu özelliklere sahip olduğunu, 600 yıldır ayakta olan yapının 600 yıl daha yaşayacağını ifade etmiş.

Amerikalı bir kadın, 2007’de Eyfel Kulesi’yle, 35 yıl önce ise İsveçli bir kadın Berlin Duvarı’yla hayatını birleştirmiş, soyadını yapının adıyla değiştirmişti.
Blog yazarı da kendisine eş olarak Big Ben’i seçmiş. Gerekçelerini de sıralamış

Big Ben!

Neden mi?

• Havalı bi kere, eşinizin adı? – Big Ben!
• Üstüne üstlük İngiliz, dünyanın en beyefendi ve nazik erkeklerinden..
• Uzun ve yapılı, çok sevdiğim yüksek topuklu ayakkabılarımı yanında giyebilirim, boyu kısa diye yanında devamlı babet giymeme gerek yok..
• Dakik! Bakın bu da çok önemli diğer bir nokta..
• Yeri yurdu belli, akşam nerede kiminle diye kafa yormaya gerek yok..
• Kayınvalide stresi yok.. (Kraliçe kayınvalide kontenjanına girmez sanırım?!!)
• Kilo sorunu yok, 150 sene önceki hali neyse, hala aynı taş(!) halinde..
• Evde ağır birşey taşıma, kavanoz açma, ampul değiştirme gibi şeylere yardımcı olamaz ama ne yapalım o kadar kusur kadı kızında da olur..

Sizce Antalya’daki damat adayı yapılarımız hangileri olabilir? Belki bizim de bir gelinimiz olur.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir