Şimdi Antalya Zamanı

Sosyal medyada bir süredir #SimdiAntalyaZamani #itstimeforAntalyanow etiketiyle fotoğraf ve video paylaşımları dolaşıyor. Bir de www.antalyazamani.com internet sitesi açıldı.

Hem Antalyalılar hem de turistler Antalya bölgesinde çektikleri fotoğrafları #SimdiAntalyaZamani #itstimeforAntalyanow etiketiyle paylaşıyor. Fotoğraflar kısa videolar halinde de yayınlanıyor.

Çok başarılı bir proje. Artık dünyada kentler sosyal medyada yarışıyor. Dünya kentleri sosyal mecralarda, örneğin instagram’da, facebook’ta paylaşılan fotoğraf, etiket sayısı ile boy gösteriyor.

Antalya her ne kadar, turist sayısı bakımından Türkiye’nin turizm başkenti, dünyanın önemli turizm destinasyonları arasında olsa da aynı başarıyı tanıtımda sergileyemiyordu. Dijital mecralarda ise zaten çok gerideydik.

#SimdiAntalyaZamani #itstimeforAntalyanow tarzı kampanyalar bu anlamda çok önemli.

Kampanyanın öncüsü Antalya Ticaret Borsası.

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, ATAV Başkanı Nizamettin Şen, Makina Mühendisleri Odası Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu kampanyayı sürükleyen isimlerden.

#beoneofthem

Öte yandan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Basın Birimi de farklı bir projeye imza attı. Antalya’ya gelen turistlerle yapılmış kısa röportajlar kurumun sosyal medya hesaplarından “#beoneofthem” yani “Onlardan biri olun” etiketi ile yayınlanıyor ve büyük ilgi görüyor.

Çin, ABD, Rusya, Almanya, İngiltere, İskoçya, Avustralya ve Güney Afrika vatandaşları ile Antalya’nın sembol yerleri Cumhuriyet Meydanı, Hadrian Kapısı, Saat Kulesi, Yivli Minare gibi pek çok farklı alanda yapılan röportajlarda, turistler Antalya’ya gelmek için sebeplerini ve yaşadıkları deneyimleri kendi dillerinde anlatıyor.

facebook.com/AntalyaTSO, twitter.com/AntalyaTSO, instagram.com/AntalyaTSO ve ATSO’nun youtube kanalında yayınlanan filmlerin bir ay gibi bir sürede tüm dünyada 15 milyondan fazla kişiye ulaştığı ifade ediliyor.

Antalya sosyal medyayı keşfetmeye başladı.

Benzer projelerin artmasını bekliyoruz.

www.antalyazamani.com internet sitesi açıldı.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir