Şimdi Zeytinpark Zamanı

Antalya kent merkezinin en büyük yeşil alanı Zeytinpark, çocuklardan gençlere, büyüklere kadar her yaş grubundan insana ve değişik etkinliklere ev sahipliği yapıyor. FullAntalya editörü Seher Özen Karadeniz’in “Doğada iletişim” eğitimi verdiği Zeytinpark’ta, Hoşgörü için Futbol Turnuvası düzenlenirken, 23 Nisan’da da çocuklara fotoğraf eğitimi gerçekleşti.

Antalya Ticaret Borsası, Zeytinpark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Zeytinpark’ın yaşam alanı haline geldiğini belirtti. Herkesi Zeytinpark’a sahip çıkmaya davet eden Çandır, “Doğa ile baş başa kalmanın adresi haline gelen Zeytinpark, yapılan etkinliklerle daha da güzelleşiyor. Herkes Zeytinpark’ın havasını solumalı” diye konuştu.

23 NİSAN FOTOĞRAF ETKİNLİĞİ

Zeytinpark’ta bir araya gelen çocuklar bahar çiçekleri arasında 23 Nisan’ı kutladı. Fujifilm Antalya eğitmenleri ile düzenlenen 23 Nisan Fotoğraf Eğitimi etkinliğine katılan çocuklar, Zeytinpark’ın muhteşem doğasını fotoğrafladı. Doğa fotoğrafçılığı ve makine kullanımı hakkında eğitim alan çocuklar, kır çiçekleri, tavşanların yanı sıra zeytin ağaçları ile çok sayıda çiçek ve böceğin fotoğrafını çekti. Temel fotoğrafçılık eğitimi alan çocuklar, böyle bir etkinliği sağladığı için Zeytinpark yönetimine teşekkür etti.

DOĞADA İLETİŞİM DOĞA İLE İLETİŞİM

Zeytinpark gençlere de kapılarını açıyor. Zeytinpark, Akdeniz Üniversitesi ile yapılan protokol sonrasında üniversiteli gençlere de ev sahipliği yaptı. Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü son sınıf öğrencilerine FullAntalya editörü, İletişim Uzmanı Seher Özen Karadeniz tarafından doğada iletişim doğa ile iletişim eğitimi verildi. Nefes çalışmalarının yanı sıra doğada yürüyüş de gerçekleştiren gençler, iletişim eğitimini doğa ile iç içe aldı. İş hayatına atılırken neler yapması gerektiği konusunda bilgilendirilen gençler, özgeçmiş hazırlamadan görgü kurallarına kadar çok sayıda bilgiyi edinme fırsatı buldu. Eğitime Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Doç Dr. Reyhan Erdoğan da katıldı. Etkinliğin sonunda katılımcı öğrencilere üzerinde hayata dair sözlerin paylaşıldığı kozalaklar hediye eden Seher Özen Karadeniz, “Ne yaparsanız yapın işinizi en iyi yapın” telkininde bulundu.

HOŞGÖRÜ İÇİN FUTBOL TURNUVASI

Öte yandan çocuklara futbolda hoşgörüyü kazandırmak amacıyla, fair play kuralları ile oynanan Hoşgörü için Sokak Futbolu Turnuvası’nın ilk finali gerçekleşti.

Zeytinpark, Antalya Valiliği, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Lykia İzcilik ve Doğa Sporları Kulübü Derneği (LİDOSK) işbirliğinde düzenlenen Hoşgörü İçin Sokak Futbolu Turnuvası’nda çocuklar, futbol aracılığıyla hoşgörü, yardımlaşma, paylaşım, mütevazi ve anlayışlı olmayı öğreniyor.


Turnuvanın Minikler, Küçükler ve Yıldızlar kategorisinde yarışan çocuklar için turnuva finali gerçekleşti. 130 takımın yarıştığı finalde derece giren takımlar, Zeytinpark’ta düzenlenen törende kupasını aldı.

Turnuvanın, Gençler kategorisi maçları ise devam ediyor. Gençler kategorisi maçları 14 Mayıs Pazartesi gününe kadar devam edecek. Gençler kategorisinin final maçı ise 20 Mayıs 2018 Pazar günü yapılacak.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir