Sokakta Spor Var….

Çok kıymetli şairimiz Şükrü Erbaş; Biz harfleri evde öğreniriz ama cümleyi sokakta kurarız. der.  Elbette cümleyi sokakta kurmanın en iyi yollarından biri de sokak oyunları. İşte Muratpaşa Belediyesi’nin “Sokakta Spor Var” başlığıyla başlattığı ve bu haftasonu da sürdüreceği etkinlik, çocukların ve yetişkinlerin cümle kurmalarına aracılık ediyor.

Geçmişten günümüze sokak oyunlarını ve belediyenin spor okullarında eğitimi verilen spor branşlarını ‘Sokakta Spor Var Şenliği’nde biraraya getiren Muratpaşa Belediyesi’nin,  Yenigöl Mahallesi’nde ilk uygulamasını yaptığı etkinlikte, mahalleli beraberce ip atlayıp futbol oynadı, pilates yapıp çim hokeyini denedi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın, her çocuğun istediği spor dalında temel eğitim alması ve mahalle sakinlerinin sporu bir yaşam biçimi haline getirmesi üzerine kurguladığı ‘sporda toplumcu yaklaşım’ modelinin en büyük organizasyonu olan etkinliğin yaz spor okulları öncesi tanıtım çalışmasına başladı. Haftasonu Meltem Mahallesi pazar yerinde düzenlenen ilk etkinliğin ardından şenlik Yenigöl Mahallesi’ne taşındı. Mahallede bulunan spor tesislerinde bütün bir mahalle ip atlayıp futbol oynadı, pilates yapıp çim hokeyi denedi.

Sokakta Spor Var etkinliği Cumartesi saat 14.00’de Konuksever Stadı’nda, Pazar günü ise yine aynı saatte Muratpaşa Kent Meydanı’nda devam edecek.

Haydi sokağa, cümle kurmaya o zaman…

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir