Söz Verdiniz Mi Yaparsınız

Malumlarınız üzerine Antalya’da kapalı ve açık yüzme havuzu yok. Sadece Akdeniz Üniversitesi’nin şehrin gururu bir havuzu var. Ancak son günlerde gerek Kepez Belediyesi’nden gerekse Muratpaşa Belediyesi’nden konuyla ilgili güzel haberler geliyor.

Muratpaşa Belediyesi Mart ayı meclis toplantısından çıkan bir karar, bizi mutlu etmeye yetti. Muratpaşa Meclisi’nde Portakal Çiçeği Bulvarı üzerine kapalı yüzme havuzu yapılması oy birliği ile kabul edildi. Spora önem verdiğini bildiğimiz Muratpaşa meclisi Portakal Çiçeği Bulvarı üzerine olimpik havuzun temelinin atılması kararlaştırıldı. Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Balkan şampiyonalarının düzenleneceği bir yüzme havuzunun temelini atacaklarına dikkat çekerek, ‘Spora çok önem veriyoruz. Kepez Belediyesi’nin de bu konuda önemli girişimleri var. Biz de temelini atacağız” dedi. (Umarız bir süre sonra Portakal Çiçeği Bulvarında havuz yapılması planlanan yer için “Mülkiyet Sorunları” mazereti ile kamuoyu yine havuz problemi çözmek zorunda kalmaz)


Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ise Varsak ta 7 mahallede tarım alanına dönüştürülen imarlı parsellerin, tarım toprağı olmadığına yönelik resmi kararları çıkardıklarını Antalya’nın gündemini uzun yıllardır meşgul eden olimpik yüzme havuzunun da bölgeye yapılacağını söyledi. Uluslararası yarışmaların yapılacağı kapalı olimpik yüzme havuzunun, sosyal tesislerin, basketbol, futbol sahalarının ve masal parkının da yer alacağı projenin, sadece Kepez’in değil, Antalya’nın gözbebeği olacak “dedi.


Biz de bu güzel haberleri Antalyalılara veren değerli başkan ve meclis üyelerine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

2 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir