Tatilde Yapılan “En Rahatsız Edici Harcamalar”

Avrupa’nın bir numaralı, karşılaştırmalı uçak bileti arama motoru Skyscanner, yaz sezonu sona ererken kullanıcılarına tatilde en çok rahatsız oldukları harcamaları sordu. 600’den fazla kişinin katıldığı anketin sonuçlarına göre;  tatildeyken yapılan en “rahatsız edici’’ harcamalar arasında; otellerin kablosuz internet ücretleri, ATM ve kredi kartı komisyonları, tur organizasyonları ve taksi ücretleri yer alıyor.

Seyahat etmek isteyenlere, 1000’i aşkın havayolunun milyonlarca noktasını tarayarak, en ucuz uçak bileti alternatiflerini karşılaştırmalı olarak sunan Skyscanner; gerçekleştirdiği anketler ile kullanıcılarının sesini duyurmaya devam ediyor. Skyscanner, Ağustos ayında yaptığı son anketinde katılımcılara; tatilde, kendilerini en çok rahatsız eden harcamaları sordu.  Anketten çıkan sonuçlar ise oldukça dikkat çekici…

Kablosuz İnternet Erişimi Ücretleri Gereksiz Bulunuyor

İnternetin, artık temel ihtiyaçlardan biri haline geldiği anket sonuçlarına da yansıyor. Ankete katılanların yüzde 13’ü, otellerin kablosuz internet erişimi için, yüksek fiyatlar talep ettiklerini düşünüyor.

Yurtdışında ATM Kullanmanın Getirdiği Sıkıntı: Komisyon Ücretleri

Nakit paranın yeni alternatifi, kuşkusuz kredi kartları… Tatil için yurt dışına giden veya yurt içinde kendi bankasının ATM’sini bulamayanların şikâyeti aynı: Yüksek komisyon ücretleri. Skyscanner’ın gerçekleştirdiği ankete katılanların yüzde 19’u, bankaların uyguladıkları bu komisyonun getirdiği masrafı gereksiz buluyor.

“Gitmişken Orayı da Gezelim” Masrafları Can Sıkıcı

Otel, acente veya tatil yöresindeki işletmelerin düzenlediği seyahat turları; genelde seyahatseverlerin ilgisini çekiyor. Ancak ilgi çekici olmalarına rağmen,  bu turların fiyatını abartılı ve fazla bulanların oranı ise yüzde 17.


Skyscanner’ın gerçekleştirdiği anketin sonuçlarına göre, tatil sırasında gereksiz bulunan harcamaların genel listesi:

  1. Nakit para çekme komisyonları – % 19
  2. Tur organizasyonları –  % 17
  3. Otellerin ücretli kablosuz internet bağlantı hizmetleri – % 13
  4. Taksi ücretleri –  % 9
  5. Kredi kartı komisyonları –  8%
  6. Şezlong ücreti –  8%
  7. “Sözde” Duty Free indirimleri – % 4
  8. Otelden geç çıkış ücretleri – % 4
  9. İçme suyu ücretleri – % 3
  10. Bahşiş – % 3
1 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir