Toroslardan Akdeniz’e Antalya Lezzetleri ve Hisar Restoran

Antalyalı turizm duayeni Nizamettin Şen’in liderliğinde çalışmalarını sürdüren Antalya Tanıtım Vakfı, kent tanıtımı için çok önemli faaliyetlerde bulunuyor. Özellikle kent kültürünü yaşatma konusunda daha önce kimsenin fark etmediği konularda, elini taşın altına koyuyor, farkındalık yaratıyor.

Hemen söylemek gerekirse ATAV’ın her yıl bastırdığı Antalya takvimleri büyük övgüye değer. Son olarak 2011 takviminde “Memleketim Antalya, Endemik Çiçekler ve Bitkiler”i işleyen ATAV, Türkçe ve İngilizce hazırlattığı takvimde, bölgemizde belki de farkında olmadığımız doğal bitki ve çiçekleri yayınlayarak önemli bir çalışmaya imza attı.

 ATAV’ın en önemli yayınlarından biri ise hiç kuşkusuz “Toroslardan Akdeniz’e Antalya Lezzetleri” isimli yemek kitabı. Aslında belki de yemek kitabı demek haksızlık, Antalya mutfağının bir envanter çalışması bile diyebiliriz.

fullantalya.com olarak biz de zaman zaman ATAV yöneticilerinin affına sığınarak, bu kitaptan alıntılar yapıyor, Antalya yemeklerini tanıtmaya çalışıyoruz.

Hibeş’ten patlıcan reçeline, kabak çiçeği dolmasından Toros salatasına daha bir çok unutulmaya yüz tutmuş Antalya lezzetini bu kitap sayesinde tanımış ve tanıtmış olduk.

Okurlarımızdan sıklıkla bu kitabı nereden edinebilecekleri yolunda sorular geliyor.

“Toroslardan Akdeniz’e Antalya Lezzetleri” kitabını, Kaleiçi Hisar Restoran’dan edinebilirsiniz.

Hisar Restoran’a nasıl gidilir?

Geçmişte Antalya’nın en popüler mekanlarında biri olan, bir süre atıl vaziyette kaldıktan sonra geçtiğimiz aylarda yeniden restore edilerek hizmete giren Hisar Restoran, Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda Tophane Çay Bahçesi’nin hemen altında. Çay bahçesinden Kaleiçi’ne inen merdivenlerden 25-30 basamak indikten sonra sağda surların içinde tabelasını göreceksiniz.

Kaleiçi Yat Limanı, Akdeniz ve Beydağları’nın doyumsuz manzarasını seyredebileceğiniz bu mekanda keyifli bir yemek, yada en azından içeceğiniz bir bardak çay, size ve dostlarınıza tüm yorgunluğunuzu unutturacaktır.

2 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir