Tükenmez Kalem Mucizesi-Erkan Gürkan’dan

Antalya, her geçen gün artan betonlaşmaya, katledilen ormanlarına, azalan portakal bahçelerine, kuruyan derelerine, çiçeksiz cadde ve sokaklarına, rağmen, dünyayı kendine hayran bırakmaya sanatçılara ilham vermeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde İrlanda asıllı İngiliz ressam ve sanat tarihçisi Mikail Duggan, karakalemle yaptığı eserlerini “Siyah  – Beyaz Antalya” adıyla Karaalioğlu Parkı’nda Antalyalılar’ın, kente gelen turistlerin izlenimine sunmuştu.

Antalyalılar, yeni yılın ilk günlerinde bu kez başka bir Antalya aşığı ressamın ilginç bir sergisini izleme fırsatı yakalayacaklar.

Belki de bugüne kadar adını çok az sanatseverin bildiği, Antalyalı 68 yaşındaki ressam Erkan Gürkan, 41 yıl boyunca “tükenmez kalem tekniğiyle” yaptığı eserlerini 6 Ocak 2012 tarihinde saat 17.00’de Antalya Kültür Merkezi (AKM) Fuayesi’ndeki sergide Antalyalıların izlenimine sunacak.

Ressam Gürkan’ın kendine has tükenmez kalem tekniğiyle hazırladığı 56 adet resmin yer alacağı serginin adı “Ustadan Tükenmez Kalem Mucizesi”.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla açılan sergi, sanatçının ilk sergisi.

Atatürk’ün portreleri, Antalya manzaraları, çeşitli doğa ve portre çalışmalarının yer aldığı sergi 16 Ocak 2012 tarihine kadar açık kalacak.

Dileğimiz bu serginin, tıpkı sanatçı Mikail Duggan’ın sergisi gibi sadece 10 gün değil, kentin değişik noktalarında daha uzun süreyle sergilenmesi.

1 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir