Turistler İçin Amsterdam’ı Gezmek Çok Kolay

Hollanda Havayolları KLM, turistlere Amsterdam ziyaretlerinde rehberlik etmesi amacıyla “Care Tag” (çanta etiketleri) geliştirdi.

Amsterdam, KLM’nin merkezi. Her yıl giderek daha fazla turistin ziyaret ettiği ve anti-turizm duyarlılığının hız kazandığı bir kent. KLM, kenti ziyaret edenlere yardım sağlayacak KLM Care Tag ile turistlere yardımcı olmayı hedefliyor.

KLM yolcularına, “uçuşunuz boyunca size en iyi kişisel hizmeti vermek için daima çalışıyoruz. Ve şimdi de konaklamanız süresince size yardımcı olmaya devam ediyoruz “diyor.

Care Tag’ler bagaj etiketi gibi görünecek şekilde tasarlanmış. Bagaja veya kullanıcının kıyafetlerine takılabilir. Çevrim dışı bir GPS modülü ve şehrin otomatik olarak nasıl gideceği konusunda konuma dayalı ipuçları veren bir hoparlör barındırıyor.

Tag’ler internet bağlantısı olmadan çalışıyor. Deneyime katkıda bulunmak için, ses çeşitli KLM kabin görevlileri tarafından kaydedilmiş. Bisiklet sürerken veya yürürken kullanılabilir.

Care Tag’ler turistlere o an bulundukları lokasyonlara bağlı olarak mutlaka görmeleri gereken noktaları, bisikletleri nasıl kitlemeleri gerektiğini, tahmini taksi ücretleri gibi Amsterdam’a ait ipuçları sunuyor.

Ayrıca turistleri kalabalık çiçek pazarına, Rembrandt Meydanı’na veya Rokin caddesine yönlendiren tipik turist rehberi yerine turistleri kalabalık şehir içi bölgelerden “gerçek Amsterdam”ı deneyimleyebilecekleri yerlerle ilgili tavsiyelerde bulunarak aktif olarak yönlendiriyor.

Care Tag’ler 2018 boyunca Çince, Portekizce, Almanca, Rusça ve İngilizce dillerinde sunulmaktadır.

Yılda 10 milyondan fazla turistin ziyaret ettiği Antalya’yı düşününce bu tip inovatif uygulamalara Amsterdam’dan daha çok bizim ihtiyacımız olduğunu düşünmeden edemiyoruz…

#KeşkeAntalyadaOlsa diyerek imrenerek okuyoruz.

Benzer uygulamaların darısı Antalya’mızın başına…

Detaylı incelemek isterseniz linki takip edebilirsiniz

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir