“Varsın bisikletimiz olmasın”

Antalya Büyükşehir Afet Merkezi’ne bırakılan yardımlar arasında bulunan kumbaralar içleri ısıttı: Allah kimseyi anasız babasız bırakmasın.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Cam Piramit Afet Yardım Merkezi’nde deprem bölgesi için toplanan yardımlar arasında çıkan bir kumbara duygu dolu anlar yaşanmasına neden oldu. Kumbarayla birlikte bir de mektup bırakan 8 yaşındaki Yusuf ve Kerim kardeşler  ‘Sizler için çok üzgünüz. Allah hiçbir çocuğu annesiz babasız bırakmasın. Kumbarada ne kadar var bilmiyoruz. Umarım biraz da olsa faydası olur. Varsın olmasın bisikletimiz. Yeter ki siz iyi olun” sözleriyle yürekleri dağladı.

10 ili enkaz yığınına çeviren ve Türkiye’yi acıya boğan deprem felaketi nedeniyle Antalyalılar adeta yardım seferberliği yaşatıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Cam Piramit Afet Yardım Toplama Merkezine akın akın yardım gönderen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturarak bölgede ihtiyaç olan malzemeleri getirmeye devam ediyor. Battaniye, mont, bot, ısıtıcı, gıda gibi yardımların ulaştığı merkezde yardımlar arasında çıkan bir kumbara duygulu anlar yaşanmasına neden oldu.

YETERKİ SİZ İYİ OLUN

Yardım merkezinde yapılan yardım malzemelerinin ayrıştırılması sırasında bir kolinin içinden çıkan kumbara yürekleri ısıttı. 8 yaşındaki Yasin ve Kerim kardeşlerin bisiklet almak için biriktirdikleri harçlıklarının olduğu kumbara birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinden biri olurken, koliyi açan sosyal hizmet personelinin gözlerini yaşarttı. İkiz oldukları düşünülen kardeşlerin kumbaraya iliştirdikleri mektup ise yürekleri dağladı. Kardeşlerin mektubunda şu ifadeler yer aldı: “Merhaba biz 8 yaşındaki Yasin ve Kerim kardeşleriz. Sizler için çok üzgünüz. Size dua ediyoruz. Allah hiçbir çocuğu annesiz ve babasız bırakmasın. Kumbaramızda ne kadar olduğunu bilmiyoruz. İnşallah biraz da olsa faydamız olur. Varsın olmasın yaza bisikletimiz. Yeter ki siz iyi olun. Keşke elimizden daha fazla gelseydi. Allah yardımcınız olsun.”

MİNİKLERİN GÖZLERİNDEN ÖPÜYORUM

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de minik yavruların kumbaralarını getirip deprem bölgesine gönderilmek üzere teslim etmesini gözleri dolu dolu anlattı. Başkan Böcek, “Kendileri küçük ama yürekleri kocaman yavrularımız harçlıklarını deprem bölgesine gönderiyor. Çocuklarımız en sevdikleri oyuncaklarını getiriyor. Yaşlı bir teyzemiz battaniyelerini getirmiş. Çok güçlü bir milletiz. Hepsinden Allah razı olsun. Minik yavrularımızın gözlerinden ellerinden öpüyorum” dedi.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir